"Не треба буде ходити з папірцями". У МВС автоматизують реєстр власників вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко вважає, що закон про право на цивільну вогнепальну зброю найближчим часом ухвалять, тоді запрацює електронний реєстр. Про це інформують на сайті Міністерства внутрішніх справ України 30 листопада.

"Люди не ходитимуть по установах з папірцями, все відбуватиметься дистанційно. Необхідні перевірки проходитимуть автоматично, особа проходитиме ідентифікацію за допомогою КЕП, Дії тощо, щоби подати заявку. Про результат розгляду заявки та рішення теж повідомлятимемо після того, як його зафіксує реєстр", - каже заступник міністра внутрішніх справ.

Бондаренко пояснив, як працюватиме сучасний сервіс, що діятиме у межах реєстру зброї.

"Коли громадянин із паспортом приходитиме у магазин зброї, продавець як суб’єкт цього ж реєстру зможе ознайомитися зі статусом клієнта й дозволом на купівлю зброю. Так само у реєстрі буде інформація і про зброю - від моменту потрапляння на склад магазину, коли вона ще знеособлена. У магазині вона отримає свого господаря та унікальні ознаки", - сказав Бондаренко.

Щодо людей похилого віку, яким складно користуватися електронними сервісами, заявку на дозвіл може згенерувати представник магазину, який має доступ до реєстру.

Нині триває розробка гнучкої ризикової моделі, що допоможе встановити комфортні для всіх учасників процесу обігу зброї умови контролю.

Нагадаємо, 23 лютого парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт "Про право на цивільну вогнепальну зброю". Попереду має бути друге читання цього закону.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті