Навчання з цивільного захисту, необхідне для роботи після деокупації, пройшли понад 130 представників адміністрацій і держустанов Луганщини з початку року

Понад 130 представників військових адміністрацій і державних установ Луганської області пройшли навчання з питань цивільного захисту з початку поточного року, отримавши знання та навички, які будуть необхідні для роботи в області після її деокупації. Про це "ОстроВу" повідомив заступник начальника (з навчально-виробничої роботи) Навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (НМЦ ЦЗ та БЖД) Луганської області Федір Олешко.

"За період з початку року по теперішній час в Центрі пройшли навчання вже 132 слухачі від кількох військових адміністрацій Луганщини, а також керівники низки обласних установ", - сказав Олешко.

Уточнюється, що слухачами курсів від НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області з початку року стали представники Лисичанської й Рубіжанської міських військомих адміністрацій, а також військових сільських і селищних адміністрацій Сватівського, Старобільського й Щастинського районів. Крім того, навчання пройшли керівники структурних підрозділів Державної екологічної інспекції у Луганській області, Управління Державної міграційної служби (ДМС) у Луганській області, Управління Державної казначейської служби Луганської області, ГУ Пенсійного фонду України в Луганській області, ГУ держгеокадастру у Луганській області, Управління поліції охорони в Луганській області й Головного управління статистики.

За словами Федора Олешка, луганський Центр - єдиний в Україні серед таких же установ в інших областях, який вже понад два роки працює в дистанційному режимі через практично повну окупацію області. Навіть Центри Донецької, Запорізької й Херсонської областей, попри окупацію значних територій, мають змогу вживу працювати безпосередньо у своїх регіонах. 

"Попри те, шо всі без винятку наші співробітники є вимушеними переселенцями та розкидані по різних регіонах України, Центр на рівні з іншими регіональними установами виконує всі завдання, які надходять від керівництва ДСНС України", - зазначив Олешко.

За його словами, за минулий 2023 рік Центр навчив 188 осіб - фахівців та представників керівного складу області, у тому числі, як повідомляв "ОстроВ", заняття відбувались у живому форматі у Дніпрі.

Під час навчання у Центрі основна увага приділяється питанням діяльності суб’єктів забезпечення цивільного захисту після деокупації території Луганської області, а також забезпечення безпеки посадових осіб, працівників в умовах існуючих загроз, перш за все - воєнного характеру. Крім того, надається методична допомога установам та організаціям області, які працюють на підконтрольній українській владі території, щодо навчання різних категорій населення дій у надзвичайних ситуаціях.

Уточнюється, що Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області, як і багато установ, підпорядкованих ДСНС України, ще у 2014 році релокувався з Луганська в місто Сєвєродонецьк. Після релокації у 2014 році менш ніж за півроку було відновлено втрачену документацію установи, знайдено приміщення, облаштовані навчальні класи, прийняті на роботу нові викладачі і майстри виробничого навчання. Після 24 лютого 2022 року співробітники Центру перейшли на дистанційний формат роботи. Центр відновив співпрацю з понад 100 закладами освіти Луганської області, які переміщені з окупованої території і також проводять свою діяльність дистанційно.

"Попри складні умови праці та обмежену кількість працівників, ми докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти традиції і потенціал Центру для його майбутнього відновлення на деокупованій Луганщині", - каже заступник начальника установи.

Раніше повідомлялось, що Луганська й Волинська обласні бібліотеки за участі переселенців організували дискусію щодо культурного зв'язку між регіонами.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті