Населення Донеччини скоротилось в понад п'ять разів від початку повномасштабного вторгнення росії

Станом на 8 жовтня 2024 року у Донецькій області проживає близько 340 тисяч людей. До початку повномасштабного вторгнення армії РФ у лютому 2022 року в області мешкали близько 1,9 мільйона людей. Про це в етері телемарафону розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

"До початку повномасштабної війни в області знаходилось 1,9 мільйона людей, зараз 340 тисяч, і люди виїжджають майже кожного дня", - сказав він.

За даними обласної військової адміністрації, продовжують евакуйовуватись жителі найбільших прифронтових міст Донеччини, зокрема мешканці Покровська, Торецька та Костянтинівки.

"У Покровську зараз залишається 12 тисяч людей і 82 дитини. Було 46 тисяч і 3,5 тисяч дітей. Тобто більше 30 тисяч людей тільки з міста Покровськ виїхали. Величезна кількість людей евакуйована, але люди залишаються теж. На прикладі міста Торецьк: 1400 людей залишаються в місті і виїжджають дуже повільно", - зазначив Філашкін.

У прифронтових населених пунктах Донеччини, де оголосили про примусову евакуацію дітей та їх родин, досі залишаються неповнолітні. Найбільше — у Костянтинівці. Як повідомив Вадим Філашкін, у місті складна ситуація, росіяни обстрілюють його ледь не щодня.

"82 дитини залишаються в Покровську — це 10-кілометрова зона, яка знаходиться від ворога. З населених пунктів, які наближені в межах 5-6 кілометрів від фронту, всіх дітей вивезли. З Курахівської громади вивезли місяць тому всіх дітей. Залишаються у місті Покровськ і у місті Костянтинівка. Зараз у місті (Костянтинівка — ред.) залишаються 17 800 людей, 368 дітей. Місяць тому було більше 20 тисяч людей. Ситуація дуже складна саме у місті Костянтинівка", - зазначив він.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті