Населення Донеччини скоротилось в понад п'ять разів від початку повномасштабного вторгнення росії

Станом на 8 жовтня 2024 року у Донецькій області проживає близько 340 тисяч людей. До початку повномасштабного вторгнення армії РФ у лютому 2022 року в області мешкали близько 1,9 мільйона людей. Про це в етері телемарафону розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

"До початку повномасштабної війни в області знаходилось 1,9 мільйона людей, зараз 340 тисяч, і люди виїжджають майже кожного дня", - сказав він.

За даними обласної військової адміністрації, продовжують евакуйовуватись жителі найбільших прифронтових міст Донеччини, зокрема мешканці Покровська, Торецька та Костянтинівки.

"У Покровську зараз залишається 12 тисяч людей і 82 дитини. Було 46 тисяч і 3,5 тисяч дітей. Тобто більше 30 тисяч людей тільки з міста Покровськ виїхали. Величезна кількість людей евакуйована, але люди залишаються теж. На прикладі міста Торецьк: 1400 людей залишаються в місті і виїжджають дуже повільно", - зазначив Філашкін.

У прифронтових населених пунктах Донеччини, де оголосили про примусову евакуацію дітей та їх родин, досі залишаються неповнолітні. Найбільше — у Костянтинівці. Як повідомив Вадим Філашкін, у місті складна ситуація, росіяни обстрілюють його ледь не щодня.

"82 дитини залишаються в Покровську — це 10-кілометрова зона, яка знаходиться від ворога. З населених пунктів, які наближені в межах 5-6 кілометрів від фронту, всіх дітей вивезли. З Курахівської громади вивезли місяць тому всіх дітей. Залишаються у місті Покровськ і у місті Костянтинівка. Зараз у місті (Костянтинівка — ред.) залишаються 17 800 людей, 368 дітей. Місяць тому було більше 20 тисяч людей. Ситуація дуже складна саме у місті Костянтинівка", - зазначив він.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті