Напруга між приймаючими громадами та ВПО відсутня або є зовсім невеликою: результати дослідження

Напруга між представниками приймаючих громад та внутрішньо переміщеними особами в усіх регіонах України відсутня або є зовсім невеликою, це визнають як переселенці, так і представники приймаючих громад. Такими є результати дослідження "Ставлення, виклики та можливості інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у вибрані приймаючі громади", презентованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в межах програми "Єднання заради дії" 7 лютого.

"Було встановлено, що більшість респондентів оцінює напругу між представниками приймаючого населення та ВПО як невелику або говорять про її відсутність, – сказано в результатах дослідження. – З цим твердженням погоджуються 58% респондентів з приймаючого населення, 69% з ВПО 2014 року та 65% з ВПО 2022 року.  Різниця в згоді між групами дає припустити, що існує прихована напруга серед приймаючого населення та ВПО". 

Зазначається, що одним із факторів виникнення напруги у громадах зі сторони приймаючого населення є переконання у тому, що місцева влада турбується про потреби та проблеми ВПО (це відзначили 70%) більше, аніж про приймаюче населення (62%). В той час ВПО 2014 та 2022 років вважають, що влада громади приділяє рівноцінно увагу як жителям приймаючої громади, так і ВПО.

"Під час глибинних інтерв’ю серед причин виникнення напруги були названі культурна відмінність, показлива поведінка ВПО та спілкування російською мовою", – йдеться в результатах дослідження.  

Попри це, переважна більшість учасників опитування (86%) вважають діалог ефективним інструментом вирішення конфліктів в їх громадах. Найбільш оптимістично ефективність діалогу оцінюють ВПО 2022 року (92%), дещо менше – ВПО 2014 року (90%), найменше – респонденти з приймаючого населення громад (82%). 

Уточнюється, що польовий етап дослідження тривав впродовж вересня-жовтня 2022 року і охопив 2200 респондентів з-поміж таких груп як: ВПО з 2014 року, ВПО з 2022 року та приймаючого населення з 11  громад, зокрема Дніпропетровської, Київської, Кропивницької, Львівської, Мукачівської, Тернопільської, Ужгородської, Уманської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької. Окремі глибинні інтерв’ю були проведені серед 22 представників місцевої влади та громадських організацій, що опікуються питаннями ВПО в громадах.  

Проблематика дослідження включала:

- відносини між ВПО та членами приймаючих громад,    

- потреби ВПО віком від 30 років та їх неповнолітніх дітей,    

- проблеми щодо дискримінації, доступу до правової допомоги, 

- стан інтеграції ВПО різних хвиль у вибраних приймаючих громадах,  

- адвокація та рівень поінформованості щодо різних правозахисних питань,

- психологічне здоров’я.

Раніше повідомлялось, що у Сваляві на Закарпатті стартувала нова хвиля видачі гуманітарної допомоги переселенцям з Луганщини.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті