Каспійський смог, що накрив Київ, висітиме над столицею ще добу

Смог над Києвом, який з'явився 22 серпня, зникне лише 23 серпня. Причиною стало перенесення повітря з пиловими частками із Каспійської низовини. Про це повідомляє КМДА і начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Вдень КМДА повідомляла, що у Києві спостерігається погіршення якості повітря. Жителям рекомендували обмежити перебування на вулиці

"Зафіксовано наближення до гранично допустимої концентрації зважених часток (пилу). Джерело утворення пилу знаходиться за територіальними межами міста Києва. Підвищення концентрації відбувається за рахунок переміщення повітряними масами пилу з південно-східного напрямку", - йшлося в повідомленні.

Станом на 15:40 на лівому березі Києва вміст зважених часток складав 392 мкг/м3, на правому – 339 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3).

Перевищення ГДК решти забруднюючих речовин, за якими здійснюються спостереження (оксид та діоксид азоту, оксид сірки, озон, формальдегід, оксид вуглецю, сірководень), не було виявлено.

Станом на 22:00, за даними saveecobot, на лівому березі міста спостерігалось забруднення на позначці 107-135 мкг/м3 "Шкідливий рівень для чутливих груп". На правому - максимум був 53-97 мкг/м3 "Помірний рівень".

До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендовано: закрити вікна вдома, не виходити зайвий раз на вулицю, пити багато води, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум. 

У свою чергу Віталій Постригань наголошує: "Супутникова інформація підтверджує локалізацію та переміщення пилу саме до нашого регіону. За синоптичними розрахунками, на покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати лише завтра ввечері".

За його словами, причиною цього явища стало перенесення в наш регіон повітря з пиловими частками із Каспійської низовини та інших азіатських регіонів.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті