Найбільший художній музей Фінляндії Атенеум визнав Іллю Рєпіна українцем

Найбільший художній музей Фінляндії Атенеум змінив підпис національності під прізвищем художника Іллі Рєпіна з росіянина на українця. Про це повідомляє місцеве видання Suomen Kuvalehti, - пише УП.Життя.

У 2021 році фінський музей у співпраці з Третьяковською галереєю та Музеєм російського мистецтва провів велику виставку робіт Рєпіна. На ній розповідалося про те, що художник народився на території сучасної України, але представляли його як росіянина. Відтоді українці зверталися до музею з наміром відновити історичну справедливість.

Серед тих, хто звертався до музею з проханням змінити національність Рєпіна, – українська журналістка, авторка УП.Культура Анна Лодигіна. Готуючи статтю про художника, вона попросила надати більше інформації про його життя у Фінляндії. Кураторка надіслала їй статтю, в якій йшлося, що батьки Рєпіна були росіянами та народилися в Підмосков'ї. У відповідь Лодигіна надіслала докази того, що це не так – церковні документи свідчили, що батько і дід художника народилися на території  України.

"Рівно рік тому я написала свій перший лист до найбільшого фінського художнього музею Атенеум з проханням про інтерв'ю з головним куратором Тімо Гууско для одного зі своїх проєктів. Я досліджувала життя Рєпіна у Фінляндії – про цей період в Україні відомо мало", – розповіла Лодигіна.

Вона додала, що знала про скандальну виставку, яку музей провів за півроку до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, та на якій представив Рєпіна російським художником. 

"Мій запит трансформувався у бесіду і листування, під час якого ми обговорювали з Тімо етнічну приналежність художника. В одному з листів він надіслав лінк на свій матеріал, у якому вказувалося, що батьки Рєпіна були росіянами, народженими в Московській області. Я звернулася до заступниці директора з наукової роботи музею Рєпіна в Чугуєві Ольги Шевченко, щоб вона надіслала копії з метричних книг родини художника, як доказ, що його коріння українське, а не російське", – пригадала журналістка.

Лодигіна вважає, що інформація з музею в Чугуєві стала вирішальною для Атенеуму: "Трохи згодом я дізналася, що під картиною Рєпіна в експозиції нової виставки написано, що він – український художник".

Статті

Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Світ
30.01.2025
16:05

“Навіть Трамп, можливо, повільно усвідомлює, що в разі перемоги Путіна миру не буде ніде”. Огляд західних медіа

Тимошенко прилетіла до Вашингтона, щоб взяти участь у деяких інавгураційних заходах у понеділок. Зеленський не був присутній на церемонії. Він заявив, що поїде до Вашингтона лише на запрошення Трампа”.
Всі статті