"Нафтогаз" домовився про постачання газу через Baltic Pipe, але є проблема - Вітренко

"Нафтогаз" попередньо домовився про постачання газу через газопровід Baltic Pipe, але вільних грошей на закупівлю цього газу компанія не має. Про це 7 жовтня в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ми можемо зараз отримувати газ через цю трубу, і ми маємо попередні домовленості з постачальниками такого газу, і є навіть вільна потужність у трубі, яку, так би мовити, неформально залишили саме для "Нафтогазу", для України", - заявив голова правління.

Проте компанія зараз не має необхідних коштів для імпорту газу з Норвегії через Польщу за поточними цінами. Йдеться про закупівлю мільярда кубометрів газу.

"Але проблема в тому, що 1 мільярд кубометрів, який ми могли б купити через цю трубу для споживання майбутньої зими, коштує 2 мільярди доларів за поточними цінами. І "Нафтогаз" зараз не має таких грошей, щоб купити цей газ", - сказав Вітренко.

Він підтвердив, що створюваний для імпорту газу спецфонд, який мав наповнюватися, зокрема, міжнародними донорами, поки що порожній. Але наявність такого способу отримання газу, який точно не є російським, – це добре, додав Вітренко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Газпром" образився на "Нафтогаз" через його заяву до арбітражу і загрожує санкціями.

Статті

Донбас
24.11.2024
18:15

Донецьким жінкам натякнули, що непогано б народжувати і ставати багатодітними мамами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня Російська православна церква на окупованому Донбасі остаточно вийшла з підпілля - в «офіційному» ЗМІ «ДНР» з'явилося інтерв'ю нового митрополита Донецького і Маріупольського, який, як і більшість світських начальників, приїхав із...
Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Всі статті