На Сумщині з'явився новий евакуаційний маршрут для українців, які повертаються з окупованих територій через РФ

У Сумській області з'явився новий евакуаційний маршрут для українців, які повертаються з окупованих територій через РФ. Про це повідомляє Сумська ОВА.

З 17 листопада для українців, які повертаються з окупованих територій через контрольно-пропускний пункт "Покровка", діє новий автобусний маршрут Суми - Полтава - Дніпро.

Загалом наразі діють три евакуаційні маршрути (один залізничний і два автобусні). Також люди можуть щоденно скористатись потягом Суми - Київ, а також автотранспортом «Краснопілля - Зернове (Харків)».

Безкоштовне перевезення забезпечує «Укрзалізниця», а також благодійні організації: асоціація «Helping to leave», «Восток SOS», ГО «Проліска», ГО «Плурітон». Для комфортного перебування людей, які прибувають з окупованих територій, у Сумах, зокрема, облаштовано евакуаційний центр.

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх особисто ознайомився з умовами та послугами, які пропонуються переселенцям. Окрім облаштованих місць для відпочинку, душових, тут є дитяча кімната, їдальня. Люди, за допомогою міжнародної організації World Central Kitchen, забезпечуються гарячим харчуванням. Також у евакуаційному центрі проводиться реєстрація на виплату грошової допомоги.

«Люди, які повертаються з окупованих територій пережили багато страшних моментів, зазнали втрат, поневірянь. Працюємо над тим, щоби вони потрапляли в комфортні умови, отримували необхідну допомогу. Нещодавно провів перемовини з главою делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні з приводу можливості транспортування людей, які вимушені майже 2 км добиратись пішки до українського пункту пропуску. Особливо важко подолати цю ділянку людям похилого віку, тим, які мають проблеми зі здоров’ям, дітям. Дякую всім благодійним організаціям, міжнародним партнерам, які допомагають нам забезпечувати евакуаційні заходи», — зазначив Володимир Артюх.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті