На Одещині відбулась прем'єра документальної вистави про митців та мисткинь, які служать в ЗСУ

Впродовж березня та у квітні «Лютий театр» презентував документальну виставу «Попіл мрій» про митців та мисткинь, які служать в ЗСУ в містах Одеса, Чорноморськ та Роздільна. Про це повідомляє Укрінформ.

«Будь-яка вистава режисера - це його висловлення, відгук на проблеми, які бентежать його самого. І якщо режисер небайдужий до того, що відбувається у суспільстві, його робота завжди буде резонувати в серцях та думках глядача. Для мене ця вистава дуже особиста... Мені було надзвичайно важливо дати голос моїм друзям, близьким людям, які просто зараз захищають мене своїми життями та здоров’ям», - розповіла режисерка вистави Галина Джикаєва.

Донорами історій для вистави «Попіл мрій» стали митці/мисткині, які наразі перебувають у лавах ЗСУ. Герої та героїні - митці різних професій. Фотографія, кіно, драматургія, театральна педагогіка, акторство, режисура - поле їх мистецьких пошуків до 23 лютого 2022 року. Зокрема: своїми історіями поділилися: Олександр Жуган, Емма Солдатова, Ніко Лапунов, Галина Лютікова, Олег Шевчук. Антоніна Романова, Павло Паштет Белянський.

«Дуже важко бути одночасно і актором, і донором. Причому донором для самого себе. Але це дуже важливий проєкт! Саме зараз, коли війна ще триває. Тому що саме зараз треба думати про те, які потрібно створити умови для того, щоб після Перемоги митці повернулися до мистецтва. Українського мистецтва», - розповів про свою роботу один з акторів театру Олег Шевчук.

Покази вистав було організовано у сховищах та укриттях з метою безпеки глядачів та акторів театру - і недарма, адже відбувались на тлі звуків сигналу повітряної тривоги, яка нагадувала про контекст, в якому живуть українці вже понад 10 років.

В найближчий час «Лютий театр» планує продовжити показ вистави «Попіл мрій» в Одеському регіоні, а в планах - гастролі по Україні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті