На Херсонщині від затоплення постраждає близько 50 об’єктів природно-заповідного фонду: гинуть літописні ліси та сотні тисяч рідкісних тварин

У Херсонській області через підрив росіянами Каховської ГЕС від затоплення постраждає близько 50 об’єктів природно-заповідного фонду. Про це повідомив член правління Української природоохоронної групи, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко в інтерв’ю "Укрінформу", опублікованому 14 червня.

"Якщо говорити про затоплення з точки зору охорони дикої природи, то постраждає близько 50 об’єктів природно-заповідного фонду, – зазначив Мойсієнко. – У тому числі Чорноморський біосферний заповідник, три національні природні парки – Нижньодніпровський, Білобережжя Святослава та Олешківські піски. У біді й велика кількість малих об’єктів: заказники, пам’ятки природи й садово-паркового мистецтва, регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса".

Підкреслюється, що наразі вчені, екологи, природоохоронці не мають доступу до цих територій, тому можна казати тільки про можливі втрати.

За словами Мойсієнка, ці території мають багато різних міжнародних статусів. Зокрема, у зону лиха потрапили водно-болотні угіддя міжнародного значення (так звані Рамсарські) площею 33 тис. гектарів у дельті Дніпра. Також постраждає сім об’єктів Смарагдової мережі. Ця місцевість має статус Важливої орнітологічної території (ВОТ) (Important Bird and Biodiversity Area; IBA), необхідної для збереження популяції птахів.

"Це якщо казати з формальних позицій. А якщо з неформальних, то йдеться про те, що буде знищена велика кількість особин багатьох видів, у тому числі включених до Червоної книги України, – сказав вчений. – Постраждають угруповання Зеленої книги України і біотопи, які охороняються Резолюцією №4 Бернської конвенції. Мова про сотні об’єктів охорони".

На фото – Кінбурнська коса.

Раніше повідомлялось, що під загрозою зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонської області внаслідок підриву Каховської ГЕС станом на 10 червня.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті