В Україні за три роки війни викиди парникових газів дорівнюють сумарним викидам 4 країн Європи: проведено новаторську оцінку

За три роки повномасштабної війни викиди парникових газів в Україні сумарно оцінюються в 230 мільйонів тонн CO2 еквіваленту, це дорівнює річним викидам Австрії, Угорщини, Чехії та Словаччини разом узятих або річним викидам 120 мільйонів автомобілів.

Такими є результати свіжого дослідження, проведеного Ініціативою з обліку викидів парникових газів внаслідок війни, ГО "Центр екологічних ініціатив "Екодія" за підтримки Міністерства довкілля та природних ресурсів України, повідомила "ОстроВу" медіакоординаторка ГО "Екодія" Галина Мельник 25 лютого.  

"Оцінка кліматичної шкоди від війни - це насправді доволі новаторська річ. Жодна країна до цього, тим паче під час бойових дій, не проводила такої комплексної і системної оцінки стосовно того, як війна впливає на клімат. Україна в цьому сенсі має шанс стати рушієм змін. Ми повинні рухатися далі, щоб наші обрахунки в мільярди доларів не залишилися лише цифрами на папері", - пояснює керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Василина Бельо. 

Зазначається, що протягом третього року повномасштабного вторгнення росії в Україну викиди парникових газів від війни зросли на близько 30% порівняно з 2023 роком. 

Серед основних факторів, що спричинили такі значні кліматичні збитки - активні бойові дії, використання важкої техніки та артилерії, а також масовані атаки на енергетичну інфраструктуру.

Експерти підкреслюють, що саме росія має нести відповідальність за викиди парникових газів та наслідки зміни клімату, спричинені її агресією. Для оцінки цієї відповідальності використали так звану "соціальну вартість вуглецю", яка становить $185 за тонну CO2 еквіваленту. Таким чином, застосовуючи цю формулу, загальну сума кліматичних збитків, яких завдала росія протягом повномасштабного вторгнення, експерти оцінили в понад $42 млрд.

"Росія розпочала війну і вона повинна нести відповідальність за ці викиди парникових газів", - каже головний автор звіту Леннард де Клерк.

Раніше повідомлялось, що на окупованій Луганщині у 2024 році сталося вдвічі більше пожеж, ніж у 2023. Загинули майже 180 осіб.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Світ
25.03.2025
19:24

“Україна стикається з дилемою за дилемою”. Огляд західних медіа

Хоча президент Росії Владімір Путін стверджує, що окуповані території є частиною Росії, електронна система відстеження ув'язнених, створена Москвою, там не працює. Цивільні можуть роками нудитися у в'язниці без пред'явлених обвинувачень, без доступу...
Всі статті