На Харківщині запустили свердловину з дебітом 51 мільон кубометрів газу на рік

У Харківській області АТ "Укргазвидобування" запустило свердловину з дебітом понад 140 тис. куб. м газу на добу. Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

" ... наш власний підрозділ УГВ-Сервіс вперше провів технологічно складну операцію на новій свердловині – три стадії гідророзриву пласта в межах одного виробничого циклу. Завдяки якісній і злагодженій роботі нам вдалося повною мірою розкрити потенціал газоносних горизонтів і запустити на Харківщині свердловину з дебітом понад 140 тис. куб. м газу на добу. У річному вимірі - це 51 млн куб. м газу, які ми можемо тепер не імпортувати, і це означає, що Україна зекономить 102 млн доларів на імпорті газу тільки завдяки ефективній роботі однієї свердловини", - написав Вітренко.

За його словами, "Нафтогаз" продовжує видобувати газ попри те, що частина видобувних потужностей знаходиться неподалік лінії фронту, деякі об’єкти були тривалий час окуповані, а більшість міжнародних сервісних компанії через війну не змогли продовжити роботу в Україні. "Це стало стимулом для наших фахівців ще інтенсивніше розвивати свої компетенції і впроваджувати нові технології", - зазначив Вітренко.

Глава "Нафтогаз України" також додав, що взагалі компанії вдалося зберегти обсяг видобутку майже на довоєнному рівні.

"Падіння, враховуючи всі обставини, мінімальне – 2%. Для порівняння, у приватних компаній цей показник – 11%. Якщо оцінювати цю різницю у річному вимірі, то за умови аналогічного приватним компаніям падіння обсягів видобутку (на 9% більше, ніж є зараз), Україна не доотримала б понад 1 млрд куб м газу, які довелося б імпортувати, а з нинішніми цінами на газ – це майже 2 млрд доларів", - звітував Вітренко.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті