На Харківщині з травня звільнено 23 населені пункти

На Харківщині триває процес деокупації регіону - із травня звільнили 23 населені пункти.Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі агентству Інтерфакс-Україна 27 липня.

Синєгубов запевнив, що відколи українські захисники відтіснили ворога від околиць Харкова і вийшли на півночі області впритул до держкордону, окупанти не захопили жодного метра.

"Із травня звільнили 23 населені пункти. На більшості ділянок фронту в Харківській області ЗСУ змусили ворога сконцентруватися на обороні, а не захопленні нових територій. Поки бойові дії тривають, наші захисники мають певні успіхи. Не всю інформацію можна оприлюднити відразу", - сказав Синєгубов.

"Втім, давати оцінки діям військових на окремих театрах бойових дій, яким є, зокрема й Харківщина, у відриві від стратегічних завдань, і коли бойові дії ще тривають, рано та шкідливо. Зараз можу лише стверджувати, що наші військові спільно з політичним керівництвом на всіх рівнях та за підтримки українського суспільства роблять усе можливе, а найчастіше навіть неможливе для захисту нашої держави та перемоги над ворогом. І ми цю перемогу обов'язково одержимо", - сказав глава ОВА.

Синєгубов також спростував твердження, що російським окупаційним військам легко вдалося захопити 30% території області.

"Твердження про те, що ворог "легко захопив" 30% території Харківської області щонайменше некоректне, а за великим рахунком неправильне. Щоб зайти, наприклад, до Ізюма, російським окупантам довелося понад місяць вести дуже важкі бої і понести дуже великі втрати у живій силі та техніці", - сказав Синєгубов.

Він зазначив, що за цей час окупанти завдали по Ізюму 476 ракетних ударів - більше, ніж у будь-якому місті в Україні, включно з Маріуполем.

"Сьогодні на Ізюмському напрямку також тривають запеклі бої, ворог там щодня зазнає дуже великих втрат. На цьому напрямку інтенсивність бойових дій одна з найвищих в Україні. Отже, за захоплення частини Харківщини ворог заплатив дуже високу ціну і продовжує її платити щодня", - наголосив Синєгубов.

За його словами, від початку широкомасштабного вторгнення РФ керівники Харкова та області діяли за алгоритмом, визначеним воєнним станом, і підтримували постійний контакт із військовими та вищим керівництвом держави.

"З першої години і я особисто, і мер міста, і всі міські та обласні служби були на постійному зв'язку з військовими та вищим керівництвом держави, і робили все можливе для організації оборони Харківщини, підтримки життєдіяльності населених пунктів області, роботи комунальних служб. Все робилося за алгоритмом, визначеним воєнним станом", - сказав Синєгубов.

На його думку, це дало змогу виконати стратегічні завдання. Зокрема, ворог упустив можливість захопити Харків, як планував, у перші дні війни, і його відігнали від міста. Крім того, було налагоджено роботу щодо залучення до лав ЗСУ добровольців, системи забезпечення військових усім необхідним, організовано гуманітарну допомогу мирному населенню.

"Зараз вся ця робота триває, головні пріоритети не змінилися - це всіляке можливе сприяння ЗСУ та соціальне забезпечення цивільного населення", - сказав Синєгубов.

Водночас він відмовився коментувати позицію, яку в перші дні широкомасштабного вторгнення зайняв Роман Дудін, який на той час був начальником УСБУ в області, зазначивши лише, що оцінку діям або бездіяльності Дудіна мають давати правоохоронні органи.

На думку голови Харківської ОВА, зраду та колабораціонізм не можна назвати масовим явищем, зокрема й на тимчасово окупованих територіях у регіоні.

"Більшість навіть тих, хто опинився на тимчасово окупованій території і страждає від тиску окупантів, співпрацювати з ворогом відмовляються. Щодо колаборантів, то ними активно займаються правоохоронні органи. Всі факти добровільної співпраці з противником документуються, порушуються відповідні кримінальні провадження, оформлюються підозри як заочно, і очно. Кожен із колаборантів рано чи пізно отримає заслужене покарання", - сказав Синєгубов.

Він нагадав, що є випадки, коли окупанти, використавши колаборантів і зрадників, самі ж позбавляються їх. Зокрема, росіяни заарештували міського голову Куп'янська Геннадія Мацегору, який допомагав їм захопити місто.

Статті

Донецьк
31.10.2024
07:53

До Донецька повертаються люди, щоб продати квартири

Усі, хто їде до Донецька, знають, що без російського паспорта вхід до будь-якої «державної» установи закрито. Тому насамперед вони йдуть у паспортний стіл та подають документи на набуття російського громадянства. «Продамо квартиру і порву цей...
Світ
30.10.2024
08:00

«Київський «гросмейстер» намагається знову обвести нас навколо пальця». Російські ЗМІ про Україну

Навіть якщо уявити, що Росія взимку припинить завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі, владі України буде надзвичайно важко пройти зимовий період без потрясінь
Донецьк
29.10.2024
10:19

Пані Ольга та донецькі бджоли. Як жінка евакуювала пасіку з Волноваського району

З бджолами працювала до останнього. Міни лягають на сусідні городи, а я біля вуликів. Чоловік поруч моркву саджає та пригинається. Я кажу, та вони далеко летять, не бійся...
Всі статті