На Харківщині загинув російський опозиціонер Ільдар Дадін, який воював га боці України

Російський громадський активіст Ільдар Дадін, якого в РФ затримували й судили за підтримку України, загинув у бою на Харківщині, воюючи на боці ЗСУ. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на російську журналістку Ксенію Ларіну та Deutsche Welle.

За словами Ларіної, Дадін загинув на Харківському напрямку. У 2015 році російський суд визнав його винним за статтею Кримінального кодексу РФ «Неодноразове порушення встановленого порядку організації або проведення мітингу». Цю статтю ввели в Росії у 2014 році — після початку війни проти України.

Згодом цю статтю стали неофіційно називати «дадінською», за ім’ям Дадіна, який став першим засудженим за нею. За даними російських медіа, загалом до відповідальності за цією статтею притягнули тільки 8 людей.

Дадіну дали 2,5 роки в колонії, однак уже через рік, у 2017 році, його звільнили «через процесуальні порушення». Потім він і надалі брав участь у протестах, але в березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, виїхав до Польщі. А влітку 2023 року росіянин вступив до Сибірського батальйону у складі Збройних сил України. Там він отримав позивний Ганді.

Як повідомлялося, на війні в Україні загинув 22-річний доброволець із Польщі. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті