На Донеччині з лютого 2022 року кількість підприємств харчової та переробної промисловості скоротилася майже втричі - ОВА

На Донеччині після початку повномасштабної війни з РФ кількість підприємств харчової та переробної промисловості скоротилася майже втричі – з 79 до 27. Про це на брифінгу заявила заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова, - повідомляє Укрінформ.

«Щодо ситуації на продовольчому ринку області - у нас на підконтрольній території залишилося 79 підприємств харчової та переробної промисловості. Але на сьогодні (після повномасштабного вторгнення Росії в Україну – ред.) з них працюють тільки 27, з яких 14 підприємств – це хлібопекарська галузь», - сказала Рибакова.

Вона зазначила, що великі хлібопекарські підприємства, які були на Донеччині в Бахмуті, Сіверську та Торецьку, наразі не працюють або через окупацію, або через ворожі обстріли. 

Найбільшими наразі залишились хлібопекарські підприємства в місті Слов'янськ та Дружківка, а також є дрібні торговельні підприємства. 

За словами Рибакової, хліб у Донецьку область також завозять з Дніпропетровської та Запорізької областей. 

Говорячі про ціни на хліб у регіоні, вона заявила, що з початку року вони трохи змінилися.

«Якщо порівнювати з початком року, то в області відбулося зростання вартості хліба житньо-пшеничного на 3%, хліба пшеничного на 7%, батона нарізного на 20%, а ціна Бородинського та Дорожнього - їх вартість зменшилась на 10% та 5% відповідно», - констатувала чиновниця.

Як повідомлялося, зафіксовані збитки аграрних підприємств Донеччини від ворожої агресії з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну сягають понад 5 млрд грн.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті