На Донеччині виявили нові поховання вбитих окупантами цивільних та військових

Після звільнення Лиманської та Святогірської громади поліцейські встановлюють місця стихійних поховань і ведуть ексгумацію тіл людей, що загинули під час окупації та бойових дій. Загалом виявили 385 тіл, з них 309 – цивільні. Про це 10 травня повідомила Нацполіція.

Зазначається, що слідчі та криміналісти продовжують роботу щодо розшуку й ідентифікації загиблих унаслідок воєнних злочинів рф. Допомагають у цьому місцеві мешканці, військовослужбовці та спеціальні пошукові загони. З початку деокупації в регіоні виявлено 385 тіл.

"Загалом на деокупованих територіях поліцейські Донеччини виявили 385 тіл, з них 309 – цивільні. Серед жертв російської агресії - 174 чоловіки, 117 жінок, 6 дітей, стать ще 12 осіб не встановлено", - йдеться у повідомленні.

Триває робота з ідентифікації загиблих. На сьогодні ідентифіковано 282 особи.

У поліції підкреслили, що вже пів року поліцейські знаходять на деокупованих територіях нові могили й невпізнані трупи. Правоохоронці обстежують місця обстрілів, опитують місцевих жителів, шукають родичів загиблих, встановлюють свідків, реконструюють хід подій. Мета слідчих - встановити особу та долю кожного вбитого.

"До ексгумації залучаються слідчі та криміналістичні лабораторії, а у випадках можливого замінування - і вибухотехніки. Відомості про загибель людини вносять до Єдиного реєстру досудових розслідувань, після чого в судово-медичній установі встановлюється причина її смерті. Для ідентифікації тіла відбираються зразки ДНК і проводяться порівняльні експертизи з можливими родичами", - розповіли у поліції.

Так, у селі Богородичне, що майже повністю зруйновано російськими військами, провели ексгумацію двох літніх жінок і чоловіка. Цивільні мешканці були поховані в одному з дворів.

Тіла ще трьох цивільних чоловіків ексгумували в Лимані.

Окрім цивільних осіб, розшукуються й тіла військових. Так, після деокупації Лиману на міському кладовищі було знайдено братську могилу із загиблими військовослужбовцями ЗСУ - розпочалася кропітка робота з ідентифікації кожного з них.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті