На Донеччині в рамках деколонізації лишаються неперейменованими понад 800 топонімів

Понад 800 об’єктів топонімії з 3711 не перейменували в Донецькій області за законом про деколонизацію. Про це повідомили у обласній військовій адміністрації на інформаційний запит кореспондента «ОстроВа».

Так, в громадах регіону нові назви отримали 2905 об’єктів, залишаються не перейменованими 806 об’єктів на території окупованого Маріупольського району і частково захопленого військами РФ Волноваського району.

«Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону проведення перейменування об’єктів, що містять символіку російської імперської політики або присвячені особам/подіям, пов’язаним з реалізацією російської імперської політики, та перебувають на тимчасово окупованих територіях, буде здійснено протягом 6 місяців після деокупації цих територій», - йдеться у повідомленні. 

Загалом на території Донецької області підлягало перейменуванню 3711 назв, в тому числі об’єкти топонімії на окупованих територіях на час прийняття Закону. Зокрема, на честь загиблих захисників у російсько-українській війні перейменовано 157 об’єктів топонімії. На честь видатних жінок – 95.

Як повідомлялося, на Донеччині перейменували п’ять сіл Первомайське та ще 36 населених пунктів. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті