На Донеччині армія РФ з початку війни пошкодила та зруйнувала майже 350 сільгосппідприємств

У Донецькій області російські загарбники з початку повномасштабної війни пошкодили майно 345 сільгосппідприємств, і це більше половини з тих, які залишилися працювати в регіоні. Про це повідомив Укрінформу директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Артем Чаган.

«З початку повномасштабного вторгнення в Донецькій області росіяни пошкодили майно 345 сільгосппідприємств… Знищено або пошкоджено понад 3,6 тис. одиниць техніки, зокрема 133 комбайни та 503 трактори», - сказав Чаган.

Він зазначив, що на початку 2022-го на підконтрольній Україні території Донеччини працювали 1223 сільськогосподарських підприємства, зокрема 851 фермерське господарство. Але після повномасштабного вторгнення у регіоні залишилося працювати 512 сільгосппідприємств.

За словами керівника департаменту, лише чотири підприємства переробної промисловості та сім у галузі тваринництва змогли релокувати свої виробництва.

Чаган нагадав, що попередньо обраховані збитки в сільському господарстві регіону вже перевищують 5 млрд грн.

«Найбільше постраждало рослинництво, де втрати – понад 3 млрд грн, і тваринництво – 1,1 млрд грн. Водночас найбільші збитки – а це на лінії зіткнення та на окупованих територіях - наразі порахувати неможливо», - додав посадовець.

Як повідомлялося, Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту - близько 300 км. На підконтрольній українській владі території Донеччини наразі залишаються близько 472 тис. мешканців

Статті

Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Всі статті