На Дніпропетровщині понад 3,7 тисяч сімейних лікарів і медсестер пройшли навчання з надання первинної психологічної допомоги

Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер Дніпропетровщини пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги. Ще більш ніж 300 нині опановують ці навички онлайн на платформі НСЗУ або офлайн – на тренінгах у Львові та Києві. Про це повідомили в Дніпропетровсій ОВА.

"Медичні працівники первинної ланки продовжують навчання за спеціальною програмою mhGAP. Я вдячна лікарям, що вони взяли на себе відповідальність опікуватися ментальним здоров’ям пацієнтів. Це дуже актуально для нашого прифронтового регіону. Де окрім місцевих жителів мешкають сотні тисяч переселенців", – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Як повідомляється, на заняттях медики дізнаються, як вчасно виявити проблему, як спілкуватися з людьми, яким потрібна психологічна допомога, та яким чином оцінити, чи необхідне втручання вузькопрофільного спеціаліста.

Регіональна координаторка програми "Ти як?" Вікторія Панченко зазначає, що за різними статистичними даними кожна третя людина в Україні відчуває психологічні наслідки війни.

"Програма метального здоров’я – це про якість життя. А її завдання – показати людям культуру турботи про себе", – вважає Вікторія Панченко.

За словами лікарів, які вже практикують, українці через війну все частіше звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. Тож до кожного шукається  індивідуальний підхід, використовуються методи з програми ментального здоров’я "Ти як?". 

Як зазначають у Дніпропетровській ОВА, дізнатися адресу амбулаторії, де надають психологічну допомогу, можна за посиланням. 

Нагадаємо, у Житомирі відкрили Центр психосоціальної допомоги для дітей, які евакуювалися із небезпечних територій. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті