На Дніпропетровщині понад 3,7 тисяч сімейних лікарів і медсестер пройшли навчання з надання первинної психологічної допомоги

Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер Дніпропетровщини пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги. Ще більш ніж 300 нині опановують ці навички онлайн на платформі НСЗУ або офлайн – на тренінгах у Львові та Києві. Про це повідомили в Дніпропетровсій ОВА.

"Медичні працівники первинної ланки продовжують навчання за спеціальною програмою mhGAP. Я вдячна лікарям, що вони взяли на себе відповідальність опікуватися ментальним здоров’ям пацієнтів. Це дуже актуально для нашого прифронтового регіону. Де окрім місцевих жителів мешкають сотні тисяч переселенців", – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Як повідомляється, на заняттях медики дізнаються, як вчасно виявити проблему, як спілкуватися з людьми, яким потрібна психологічна допомога, та яким чином оцінити, чи необхідне втручання вузькопрофільного спеціаліста.

Регіональна координаторка програми "Ти як?" Вікторія Панченко зазначає, що за різними статистичними даними кожна третя людина в Україні відчуває психологічні наслідки війни.

"Програма метального здоров’я – це про якість життя. А її завдання – показати людям культуру турботи про себе", – вважає Вікторія Панченко.

За словами лікарів, які вже практикують, українці через війну все частіше звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. Тож до кожного шукається  індивідуальний підхід, використовуються методи з програми ментального здоров’я "Ти як?". 

Як зазначають у Дніпропетровській ОВА, дізнатися адресу амбулаторії, де надають психологічну допомогу, можна за посиланням. 

Нагадаємо, у Житомирі відкрили Центр психосоціальної допомоги для дітей, які евакуювалися із небезпечних територій. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті