На Дніпропетровщині понад 3,7 тисяч сімейних лікарів і медсестер пройшли навчання з надання первинної психологічної допомоги

Понад 3,7 тис сімейних лікарів і медсестер Дніпропетровщини пройшли курси з надання первинної психологічної допомоги. Ще більш ніж 300 нині опановують ці навички онлайн на платформі НСЗУ або офлайн – на тренінгах у Львові та Києві. Про це повідомили в Дніпропетровсій ОВА.

"Медичні працівники первинної ланки продовжують навчання за спеціальною програмою mhGAP. Я вдячна лікарям, що вони взяли на себе відповідальність опікуватися ментальним здоров’ям пацієнтів. Це дуже актуально для нашого прифронтового регіону. Де окрім місцевих жителів мешкають сотні тисяч переселенців", – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Як повідомляється, на заняттях медики дізнаються, як вчасно виявити проблему, як спілкуватися з людьми, яким потрібна психологічна допомога, та яким чином оцінити, чи необхідне втручання вузькопрофільного спеціаліста.

Регіональна координаторка програми "Ти як?" Вікторія Панченко зазначає, що за різними статистичними даними кожна третя людина в Україні відчуває психологічні наслідки війни.

"Програма метального здоров’я – це про якість життя. А її завдання – показати людям культуру турботи про себе", – вважає Вікторія Панченко.

За словами лікарів, які вже практикують, українці через війну все частіше звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. Тож до кожного шукається  індивідуальний підхід, використовуються методи з програми ментального здоров’я "Ти як?". 

Як зазначають у Дніпропетровській ОВА, дізнатися адресу амбулаторії, де надають психологічну допомогу, можна за посиланням. 

Нагадаємо, у Житомирі відкрили Центр психосоціальної допомоги для дітей, які евакуювалися із небезпечних територій. 

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті