Німеччина зібрала докази воєнних злочинів в Україні і заявила про необхідність судового процесу на міжнародному рівні

Німеччина зібрала докази воєнних злочинів в Україні і заявила про необхідність судового процесу на міжнародному рівні. Про це заявив генпрокурор Німеччини Петер Франк, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Зараз, наприклад, ми зосереджені на масових вбивствах в Бучі або нападах на українську цивільну інфраструктуру", - сказав Петер Франк.

Він додав, що наразі прокурори мають докази в "тризначному діапазоні", не уточнюючи деталей.

У березні 2022 року Німеччина почала збирати докази для переслідування можливих воєнних злочинів, в тому числі шляхом опитування українських біженців та оцінки загальнодоступної інформації, сказав Франк, додавши, що німецькі прокурори ще не проводять розслідування щодо конкретних осіб.

"Ми готуємося до можливого пізнішого судового процесу - чи то у нас в Німеччині, чи то з нашими іноземними партнерами, чи то перед міжнародним судом", - додав він.

Відповідаючи на запитання, кого слід судити, Франк сказав, що до відповідальності мають бути притягнуті російські державні лідери та ті, хто виконує рішення на найвищому військовому рівні.

Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу для переслідування російських військових і політичних лідерів, яких вона вважає відповідальними за розв'язання війни.

Міжнародний кримінальний суд розпочав власне розслідування ймовірних злочинів проти людяності та воєнних злочинів через кілька днів після вторгнення Москви 24 лютого, але він не має юрисдикції переслідувати агресію в Україні.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в четвер, що в Гаазі буде створено міжнародний центр з переслідування злочину агресії в Україні.

Як повідомлялося, Європейський союз досяг одностайності про потребу створити механізм покарання російської верхівки за злочин агресії, але наразі не дав згоду на створення у Гаазі окремого спецтрибуналу.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті