Музей Борисполя назвав провокацією відео «екскурсії», на якому школярам нібито розповідали про те, що в 1941 році місто було окуповане радянськими військами

Відео, на якому нібито співробітник Бориспільського державного історичного музею розповідає школярам, що 1941 року місто було окуповане радянськими військами, є провокацією проти України. Про це йдеться у відповіді адміністрації музею на інформаційний запит «ОстроВа». 

Раніше інформаційні ресурси країни-окупанта масово поширили відео фрагмента якоїсь екскурсії для школярів, на якому «екскурсовод» повідомляє, що в роки Другої світової війни Бориспіль перебував у центрі бойових дій: у 1941 році його окупувала... радянська армія, а 1943 року його визволили сили Українського опору. Це відео супроводжувалося глумливим коментарем, суть якого зводилася до того, що в Україні грубо фальсифікується історія.

Насправді, як підтвердили співробітники музею, сфальсифікований був фрагмент «екскурсії».  Наводимо відповідь бориспільських істориків і краєзнавців повністю.   

У відповідь на Ваш запит зазначаємо таке:

По-перше, на відео дійсно присутній фрагмент нашої експозиції, однак не періоду Другої світової війни, а періоду 50-60-х років ХХ ст.

По-друге, голос за кадром не належить нікому з наших працівників.

По-третє, в екскурсіях і публікаціях співробітники музею дотримуються сучасного наративу Другої світової війни про спільну відповідальність двох тоталітарних режимів за її розв'язання, про двохрічну окупацію міста гітлерівцями під час німецько-радянської війни.

З огляду на те, що показаний лише цей фрагмент "екскурсії", без людей у кадрі, вважаємо це відео спланованою провокацію проти нашого закладу і України

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті