Мультижанровий фестиваль  "Харків: (не)релокована культура" відбудеться у Івано-Франківську

З 12 по 15 вересня  фестиваль  «Харків: (не)релокована культура»   відбудеться у  Івано-Франківську. Про це повідомляє НСТДУ.

В рамках мультижанрового фестивалю відбудуться покази вистав, концерт музики харківських композиторів, виставки, літературна та дискусійна панелі. Організовує кроссекторальний проєкт «Харків: (не)релокована культура» Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ) за підтримки Українського культурного фонду (УКФ).

Харків сьогодні є єдиним обласним центром країни, де діють заборони влади на проведення масових заходів у приміщеннях театрів, концертних установ, клубів, філармоній, музеїв і бібліотек. Тому головним завданням проєкту є підтримати митців, презентувати життя мистецького Харкова після повномасштабного вторгнення, сприяти посиленню культурних зв’язків між регіонами, створити умови для обміну досвідом і подальших копродукцій. Тому до реалізації проєкту залучені культурні й громадські інституції та індивідуальні митці обох міст.

Проєкт «Харків: (не)релокована культура» має важливе значення передусім для самих харківських митців. Це можливість повноцінно представити свої напрацювання в більш безпечному регіоні, відчути контакт з глядачами/слухачами, отримати відгук на свої роботи. Крім того, це можливість зробити культурний Харків з його проблемами й здобутками більш видимим на мапі країни, перспектива залучити ширшу аудиторію до діалогу й дискусій щодо векторів розвитку культури в місті, що довгий час зазнавало колоніальних впливів.

Учасники фестивалю: Харківський державний академічний театр ляльок імені В.А. Афанасьєва, Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка, Харківський академічний драматичний театр, Харківський театр «Нафта», Харківський літературний музей, музиканти і художники, фотографи і літератори, дієвці культури Харкова та Івано-Франківська.

Події будуть відбуватися у приміщеннях Національного драматичного театру імені Івана Франка, Академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки, Обласної філармонії імені Ірини Маланюк та Мистецької галереї «Ваґабундо».

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті