МОЗ спростовує дезінформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні

Міністерство охорони здоров’я України в офіційному Telegram-каналі 30 липня спростовує дезінформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні. 

"У мережі шириться дезінформація про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Фактчекери VoxCheck вивчили фейк, який поширює ворог в телеграм-каналах. Як виявилось, вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге", - зазначають у МОЗ.

МОЗ роз'яснює, що основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є комарі aedes albopictus —  «тигрові комарі». За даними ВООЗ, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, зараз поширюється і на інші території. 

"Станом на червень 2024 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. України серед цих країн не має", - підкреслює МОЗ України.

Гарячка Денге - гостра інфекційна хвороба. Інкубаційний період триває 3–15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Саму гарячку спостерігають у всіх хворих, температура тіла швидко підвищується до 39-40°C. 

"Закликаємо вас бути обачними та довіряти інформації тільки з офіційних ресурсів МОЗ", - акцентує міністерство.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті