МОЗ хоче реформувати МСЕК. Розпочалися консультації з громадськістю

В Україні буде реформа МСЕК, а Міністерство охорони здоров’я вже розробило відповідний законопроєкт і почало консультації з громадськістю. Про це повідомляє Громадське радіо.

Розроблений законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів. Реформа МСЕК, зокрема, передбачає навіть зміну назви експертизи. Замість медико-соціальної експертизи буде новий процес — оцінювання повсякденного функціонування людини,  

Сам процес медико-соціальної експертизи також хочуть змінити. Зокрема, під час розробки пакета змін було запропоновано перенести експертизу в кластерні й надкластерні лікарні, що забезпечить доступність проходження для людини та поліпшить кадровий компонент комісій.

«Особливу увагу приділено цифровізації МСЕК при проходженні експертизи. Обов’язковість використання ЕСОЗ [електронної системи охорони здоров’я] для прийняття рішень — один з антикорупційних запобіжників. Це дозволить зробити процес прозорішим і таким, що базується на вже наявних історичних медичних даних», — зазначають у МОЗ.

Загалом реформа МСЕК передбачає такі зміни:

проводити експертизу в кластерних та надкластерних лікарнях, де на місці є всі необхідні спеціалісти й можливість проводити додаткові обстеження;

направлення на експертизу відбуватиметься на підставі чітких критеріїв, з підтвердженням їх через електронну систему охорони здоров’я;

передбачено запровадження електронного направлення для проходження експертизи;

сімейний або лікуючий лікар зможуть направляти на експертизу самостійно, без залучення лікарсько-консультативної комісії.

«Зміни не стосуватимуться статусу особи з інвалідністю з визначенням відповідної групи (процес встановлення інвалідності здійснюватиметься комісіями паралельно з проведенням нової експертизи), не змінюють соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та процес проведення медико-соціальної експертизи для дітей», — додали в МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я отримало понад 3 тисячі скарг на роботу медико-соціальних експертних комісій. Про це в етері телемарафону розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми маємо десь понад 3 тисячі скарг на роботу МСЕК, ми їх ранжуємо і одразу в ті ж МСЕКи направляємо перевірки для того, щоб подивитися, чи скарги підтверджуються чи ні», — повідомив урядовець.

Він закликав громадян телефонувати на гарячі лінії при виявленні порушень в роботі МСЕК.

«По Хмельницькій, наприклад, МСЕК відразу за результатами скарг було направлена перевірка і було інформування голови обласної адміністрації, щоб працювали з центральним обласним МСЕКом, бо ми бачимо, там були проблеми. От пропрацювали, результат всі бачили минулого тижня», — додав міністр.

За останні дні стало відомо про кілька випадків затримань керівників МСЕК та участь очільників та працівників комісій у допомозі військовозобов’язаним ухилятися від служби. Найгучніший випадок стався 4 жовтня, коли ДБР викрило керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу та її сина Олександра на незаконному збагаченні. Під час проведення обшуків Тетяна Крупа намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки з пів мільйоном доларів США.

Тетяна Крупа також є депутаткою Хмельницької облради від партії «Слуга народу», а її син очолює обласне управління Пенсійного фонду.

Під час обшуків у жінки знайшли 6 млн доларів готівкою. Водночас уся родина голови Хмельницької МСЕК — держслужбовці, які ніколи не мали бізнесу. Правоохоронці підозрюють Крупу в тому, що вона допомагала чоловікам призовного віку ухилятися від служби.

7 жовтня суд арештував Тетяну Крупу з правом вийти під заставу в сумі 500 млн грн. На тлі цього скандалу на Хмельниччині перевірять роботу всіх МСЕК. Невдовзі про подібні випадки надійшла інформація з Київщини, Харкова та Рівного.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті