Москва відправила на війну проти України понад 26 тисяч найманців у 2024 році

Москва за рік відправила на війну проти України понад 26 тисяч найманців, яких оформляли як комунальників і бюджетників. Про це йдеться в розслідуванні "Верстки".

"У Москві понад 26 тисяч осіб за останній рік підписали контракт і вирушили на війну в Україну, після підвищення виплат потік добровольців зріс утричі", - пише видання.

Від джерела в столичній мерії журналісти отримали дані щоденної статистики Єдиного пункту добору на військову службу із середини літа 2023 року до початку серпня 2024 року. З'ясувалося, що попри заяви влади інтерес до контрактів падав протягом усього року. Наприклад, у серпні 2023 року брати участь у війні зголосилися понад 3 тисячі осіб, а в червні 2024 року кількість добровольців ледь перевалила за тисячу.

Інтерес до контактів змінило підвищення виплат для новобранців: Собянін наприкінці липня пообіцяв нараховувати всім новоспеченим контрактникам по 1,9 млн рублів. Відразу після цього кількість охочих виїхати на війну різко зросла.

Проте більшість московських контрактників насправді жителі інших російських регіонів та іноземці.

Усіх охочих укласти контакт відправляють на війну під виглядом представників бюджетних установ: "Мосліфта", "Мосгазу", "Мосводоканалу", "Мосметро" і "Автомобільних доріг" Москви.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті