Москва відправила на війну проти України понад 26 тисяч найманців у 2024 році

Москва за рік відправила на війну проти України понад 26 тисяч найманців, яких оформляли як комунальників і бюджетників. Про це йдеться в розслідуванні "Верстки".

"У Москві понад 26 тисяч осіб за останній рік підписали контракт і вирушили на війну в Україну, після підвищення виплат потік добровольців зріс утричі", - пише видання.

Від джерела в столичній мерії журналісти отримали дані щоденної статистики Єдиного пункту добору на військову службу із середини літа 2023 року до початку серпня 2024 року. З'ясувалося, що попри заяви влади інтерес до контрактів падав протягом усього року. Наприклад, у серпні 2023 року брати участь у війні зголосилися понад 3 тисячі осіб, а в червні 2024 року кількість добровольців ледь перевалила за тисячу.

Інтерес до контактів змінило підвищення виплат для новобранців: Собянін наприкінці липня пообіцяв нараховувати всім новоспеченим контрактникам по 1,9 млн рублів. Відразу після цього кількість охочих виїхати на війну різко зросла.

Проте більшість московських контрактників насправді жителі інших російських регіонів та іноземці.

Усіх охочих укласти контакт відправляють на війну під виглядом представників бюджетних установ: "Мосліфта", "Мосгазу", "Мосводоканалу", "Мосметро" і "Автомобільних доріг" Москви.

Статті

Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Донбас
15.09.2024
18:34

Донецький «історик і публіцист» придумав «російськомовний український націоналізм». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продовжили відпрацьовувати свої тридцять срібняків і активно поширювати російські міфи про «ультранаціоналістичну Україну». Виходить досить незграбно, але ніхто й не вимагає від них дотримуватися історичної...
Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Всі статті