Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти РФ у справі геноциду

Міжнародний суд ООН у Гаазі в понеділок поновлює слухання у позові України проти Росії щодо конвенції про геноцид. З 18 по 27 вересня пройдуть публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією, - повідомляє Укрінформ.

Слухання проходитимуть у два раунди: Росія матиме слово 18 та 25 вересня, а Україна виступатиме 19 та 27 вересня.

Спір стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

У позові до Міжнародного суду ООН Україна вимагає притягнути РФ до відповідальності за спотворення поняття «геноцид».

Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року, через два дні після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Кремль звинуватив Київ у геноциді, який Україна нібито чинила на Донбасі, починаючи з 2014 року. Тож РФ використала це як підставу для введення військ і вчинення вже повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Сторони представлять свої позиції, включаючи держави, які виступили з ініціативою вступити у цю справу.

До справи долучилися зі своїми інтервенціями 32 держави. Вони також візьмуть участь у судовому засіданні. 5 червня 2023 року Міжнародний суд ООН прийняв Наказ про те, що інтервенції 32 держав є прийнятними.

Це безпрецедентна кількість країн в історії: 34 члени ООН із 193, тобто майже 20 відсотків беруть участь у процесі.

Суд проведе слухання по юрисдикції, і якщо суд визнає, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятним, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.

Як повідомлялось, Україна подала до секретаріату Міжнародного суду ООН в Гаазі заяву про порушення справи проти Росії щодо «спору… щодо тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього». З жовтня 2022 року РФ висунула попередні заперечення щодо юрисдикції Суду та прийнятності заяви України.

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті