Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років - НБУ

Міжнародні резерви України в травні 2023-го року зросли до рекордного показника за останні 11 років. Про це 6 червня повідомила пресслужба Нацбанку України.

"Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким і ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, які перевищили чистий продаж валюти Національним банком і боргові виплати країни в іноземній валюті", - повідомили в НБУ.

Наразі наші міжнародні резерви становлять 37,3 мільярда доларів. З початку року резерви зросли на 30,9%. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 4,323 мільярда доларів.

Зазначається, що 1,616 мільярда доларів Україні виділив ЄС у рамках макрофінансової допомоги. Трохи менше (1,25 мільярда доларів) через трастовий фонд Світового банку передали США. 1,074 мільярда доларів Україна отримала від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і 383,1 мільйона доларів передав Світовий банк.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд України виплатив 842,2 мільйона доларів. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 195,5 мільйона доларів.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Марченко спрогнозував зростання ВВП України до кінця року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті