Між Міноборони РФ і ФСБ виник конфлікт через приховування втрат на війні - New York Times

У Міністерства оборони Росії та ФСБ виник конфлікт через приховування масштабних втрат в окупаційних військах. Про це 13 квітня повідомило видання The New York Times.

Журналісти посилаються на чергову серію "злитих" документів. Згідно з ними, внутрішня боротьба між різними гілками російської влади виявилася ширшою і глибшою.

"Додаткові документи, які не були опубліковані в 53-сторінковому наборі... малюють картину ворожнечі в російському уряді щодо підрахунку загиблих і поранених у війні в Україні, причому внутрішня розвідка звинувачує військових у приховуванні масштабів втрат, яких зазнала Росія", - йдеться в матеріалі.

Офіційні особи ФСБ, як зазначається в документі, стверджують, що Міноборони не включало до підрахунку кількість загиблих і поранених серед російської Нацгвардії, ПВК "Вагнера" або бойовиків, якими керує Рамзан Кадиров.

У новій партії з 27 сторінок секретних документів видно, що американські розвідувальні відомства проникли майже в усі ланки російського розвідувального апарату і структури військового командування. Глибина внутрішньої боротьби серед російського уряду виглядає ширшою і глибшою, ніж вважалося раніше.

Також зазначається, що в сукупності ці документи показують кілька головних причин провалу російської окупаційної армії в Україні. І ворожнеча між ФСБ і Міноборони є тільки одним з аспектів цього провалу.

За підрахунками ФСБ, "фактична кількість поранених і вбитих у бою росіян наближалася до 110 000", йдеться в документі. При цьому не уточнюються дані про втрати, які Міноборони оприлюднить в уряді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Пентагон звужує доступ до секретних документів після їх "витоку".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті