Місія ЮНЕСКО прибула до Чернігова: оцінюватиме пошкодження, завдані пам’яткам культурної спадщини внаслідок російських ракетних атак

Місія ЮНЕСКО протягом цього тижня оцінюватиме пошкодження, завдані пам’яткам культурної спадщини у Чернігові внаслідок російських ракетних атак. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Місія планує зібрати дані про пошкоджені об’єкти, серед яких П’ятницька церква, Антонієві печери, Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Шевченка та інші. Після збору відповідної документації та інформації буде підготовлено план реабілітації цих об’єктів", - інформують у відомстві.

Зазначається, що місія ЮНЕСКО працюватиме у Чернігові протягом тижня в рамках реалізації проєкту «Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО: реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінка збитків та захист».

У роботі місії беруть участь представники міжнародних організацій, зокрема Міжнародний центр вивчення питань збереження та реставрації культурних цінностей (ІККРОМ) та ЮНЕСКО, а також вітчизняні фахівці в галузі культури.

У МКІП зауважили, що у тісній співпраці з Міжнародною радою з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), дорадчим органом Комітету всесвітньої спадщини і партнером-виконавцем проєкту, ЮНЕСКО прагне підтримати розробку плану реабілітації історичного центру Чернігова, включаючи територію об’єкта, внесеного до Попереднього списку всесвітньої спадщини України у 1989 році під назвою «Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.».

Нагадаємо, внаслідок обстрілу росіянами Чернігова 19 серпня постраждав історичний центр міста.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті