Мінреінтеграції надало роз’яснення щодо оприлюдненої раніше інформації про кількість полонених українців

До оприлюдненого раніше числа у 4337 військовополонених українців входять як звільнені з полону особи, так і ті, що продовжують утримуватись у місцях несвободи. Про це заявило Мінреінтеграції 17 листопада.

"Інформуємо, що Комісією з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України було встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (763 цивільних та 3574 військових). З них 1953 – звільнених із полону осіб (як цивільних, так і військових)", зазначається у повідомленні.

У міністерстві додали, що до людей, щодо яких встановлено факт полону, також входять особи, які утримувались або продовжують утримуватись РФ чи окупаційною адміністрацією з 2014 року.

Мінреінтеграції наголосило, що Комісія не веде облік кількості осіб, які наразі фактично перебувають у полоні, а встановлює факт позбавлення особистої свободи за результатами розгляду заяв та наданих заявниками підтверджувальних документів і наданих підтверджень від ЦАР (Центрального агентства з розшуку) МКЧХ у Женеві. 

Зазначається, що Комісія може встановити такий факт лише у випадку надходження відповідного звернення від звільненого з полону або членів сім’ї полоненої особи. 

"Однак багато утримуваних у полоні осіб або члени їхніх родин не зверталися до Мінреінтеграції і як наслідок не встановлювали факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України", - зазначили у міністерстві.

Також Мінреінтеграції додало, що цифру у 4337 полонених не варто тлумачити як точну кількість осіб, яка на цей момент продовжує перебувати у неволі РФ.

Як повідомлялось раніше, уряд виділив ще 180 мільйонів гривень на виплати держдопомоги полоненим.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті