Мінреінтеграції надало роз’яснення щодо оприлюдненої раніше інформації про кількість полонених українців

До оприлюдненого раніше числа у 4337 військовополонених українців входять як звільнені з полону особи, так і ті, що продовжують утримуватись у місцях несвободи. Про це заявило Мінреінтеграції 17 листопада.

"Інформуємо, що Комісією з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України було встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (763 цивільних та 3574 військових). З них 1953 – звільнених із полону осіб (як цивільних, так і військових)", зазначається у повідомленні.

У міністерстві додали, що до людей, щодо яких встановлено факт полону, також входять особи, які утримувались або продовжують утримуватись РФ чи окупаційною адміністрацією з 2014 року.

Мінреінтеграції наголосило, що Комісія не веде облік кількості осіб, які наразі фактично перебувають у полоні, а встановлює факт позбавлення особистої свободи за результатами розгляду заяв та наданих заявниками підтверджувальних документів і наданих підтверджень від ЦАР (Центрального агентства з розшуку) МКЧХ у Женеві. 

Зазначається, що Комісія може встановити такий факт лише у випадку надходження відповідного звернення від звільненого з полону або членів сім’ї полоненої особи. 

"Однак багато утримуваних у полоні осіб або члени їхніх родин не зверталися до Мінреінтеграції і як наслідок не встановлювали факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України", - зазначили у міністерстві.

Також Мінреінтеграції додало, що цифру у 4337 полонених не варто тлумачити як точну кількість осіб, яка на цей момент продовжує перебувати у неволі РФ.

Як повідомлялось раніше, уряд виділив ще 180 мільйонів гривень на виплати держдопомоги полоненим.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті