Міноборони: вперше Україна знаходилась за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець

Міноборони України повідомило про засідання у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу сьогодні, 11 жовтня, у якому Україна приймала участь як рівноправний гравець, а не гість. Про це пресслужба відомства написало у Телеграм-каналі.

"Сьогодні в штаб-квартирі НАТО відбулось перше засідання Ради Україна-НАТО. Це важливо, оскільки вперше Україна сидить за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець, а не гість. Це новий формат — не 31+1 (Україна), як було раніше. А 33 рівноправні країни — 31 країна НАТО, Швеція - як кандидат, і Україна", - йдеться у повідомленні.

Як передає УНІАН, генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг сказав на брифінгу у Брюсселі, що відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра оборони Рустема Умєрова.

"На Раді Україна-НАТО ми обговорили пріоритети України на шляху до членства, у тому числі довгострокову взаємосумісність і оборонні закупівлі. Модернізація сектору безпеки і оборони не лише допоможе Україні перемогти, але це також забезпечить, що українці зможуть зберегти мир і стабільність", - сказав Столтенберг.

При цьому, за його словами, союзники високо оцінили боротьбу України з корупцією навіть на тлі російської війни.

"Ми чітко заявили, що НАТО наростить підтримку для допомоги Україні прожити ще одну складну зиму. Це передбачає надання більше теплого одягу для холодної погоди, спроможностей з розмінування, пального та медичного обладнання. Це допоможе мужнім українським військам воювати під час холодів і продовжити тиснути для просування вперед", - наголосив Столтенберг.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський  заявив, що Україна працює з НАТО над подальшою підтримкою наших воїнів у постачанні необхідних систем ППО, боєприпасів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Всі статті