Міноборони: вперше Україна знаходилась за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець

Міноборони України повідомило про засідання у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу сьогодні, 11 жовтня, у якому Україна приймала участь як рівноправний гравець, а не гість. Про це пресслужба відомства написало у Телеграм-каналі.

"Сьогодні в штаб-квартирі НАТО відбулось перше засідання Ради Україна-НАТО. Це важливо, оскільки вперше Україна сидить за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець, а не гість. Це новий формат — не 31+1 (Україна), як було раніше. А 33 рівноправні країни — 31 країна НАТО, Швеція - як кандидат, і Україна", - йдеться у повідомленні.

Як передає УНІАН, генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг сказав на брифінгу у Брюсселі, що відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра оборони Рустема Умєрова.

"На Раді Україна-НАТО ми обговорили пріоритети України на шляху до членства, у тому числі довгострокову взаємосумісність і оборонні закупівлі. Модернізація сектору безпеки і оборони не лише допоможе Україні перемогти, але це також забезпечить, що українці зможуть зберегти мир і стабільність", - сказав Столтенберг.

При цьому, за його словами, союзники високо оцінили боротьбу України з корупцією навіть на тлі російської війни.

"Ми чітко заявили, що НАТО наростить підтримку для допомоги Україні прожити ще одну складну зиму. Це передбачає надання більше теплого одягу для холодної погоди, спроможностей з розмінування, пального та медичного обладнання. Це допоможе мужнім українським військам воювати під час холодів і продовжити тиснути для просування вперед", - наголосив Столтенберг.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський  заявив, що Україна працює з НАТО над подальшою підтримкою наших воїнів у постачанні необхідних систем ППО, боєприпасів.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті