Міноборони: вперше Україна знаходилась за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець

Міноборони України повідомило про засідання у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу сьогодні, 11 жовтня, у якому Україна приймала участь як рівноправний гравець, а не гість. Про це пресслужба відомства написало у Телеграм-каналі.

"Сьогодні в штаб-квартирі НАТО відбулось перше засідання Ради Україна-НАТО. Це важливо, оскільки вперше Україна сидить за столом з країнами-членами НАТО як рівноправний гравець, а не гість. Це новий формат — не 31+1 (Україна), як було раніше. А 33 рівноправні країни — 31 країна НАТО, Швеція - як кандидат, і Україна", - йдеться у повідомленні.

Як передає УНІАН, генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг сказав на брифінгу у Брюсселі, що відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра оборони Рустема Умєрова.

"На Раді Україна-НАТО ми обговорили пріоритети України на шляху до членства, у тому числі довгострокову взаємосумісність і оборонні закупівлі. Модернізація сектору безпеки і оборони не лише допоможе Україні перемогти, але це також забезпечить, що українці зможуть зберегти мир і стабільність", - сказав Столтенберг.

При цьому, за його словами, союзники високо оцінили боротьбу України з корупцією навіть на тлі російської війни.

"Ми чітко заявили, що НАТО наростить підтримку для допомоги Україні прожити ще одну складну зиму. Це передбачає надання більше теплого одягу для холодної погоди, спроможностей з розмінування, пального та медичного обладнання. Це допоможе мужнім українським військам воювати під час холодів і продовжити тиснути для просування вперед", - наголосив Столтенберг.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський  заявив, що Україна працює з НАТО над подальшою підтримкою наших воїнів у постачанні необхідних систем ППО, боєприпасів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті