Міноборони відреагувало на намір підозрюваних у зґвалтуванні мобілізуватися: у ТЦК призначать перевірку

Міністерство оборони України опублікувало офіційну заяву у зв’язку зі злочином, що стосується підозри у зґвалтуванні неповнолітньої, де фігурують особи, які нібито намагалися мобілізуватися до лав ЗСУ для уникнення покарання, - йдеться у повідомленні оборонного відомства.

Станом на зараз відомо, що підозрюваним у скоєнні тяжкого злочину було відмовлено у мобілізації до Збройних сил України.

"Незважаючи на їхні звернення до Обухівського ТЦК та СП для проходження військової служби за контрактом, їм було відмовлено через наявність інформації про їхню можливу причетність до кримінального правопорушення. Для всебічного, повного та об’єктивного з’ясування обставин цієї справи Міністерство оборони направляє Головну інспекцію МОУ для детальної перевірки діяльності Обухівського ТЦК та СП. У разі виявлення ознак вчинення кримінального злочину, матеріали будуть передані до ДБР", - йдеться у повідомленні.

Така реакція Міноборони була викликана інформацією, яку напередодні оприлюднила юридична компанія «Міллер», яка захищає інтереси потерпілої у справі про зґвалтування.

"Обухівський РТЦК ймовірно допомагає обвинуваченим у справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті втекти від правосуддя через мобілізацію", - пишуть юристи.

За їх інформацією, двоє обвинувачених, яким у березні цього року виповнилося 18 років, саме зараз, перед завершенням судового розгляду, вирішили мобілізуватися. При цьому, вони не мають військової освіти, не служили строкову службу та не є офіцерами запасу, тому їх не можуть мобілізувати без добровільної згоди.

Також юристи додали, що аналогічна ситуація й саме з Обухівським РТЦК мала місце у Кагарлицькій справі, коли обвинувачені у зґвалтуванні поліцейські також вирішили мобілізуватися саме перед оголошенням вироку.

"Це лише підсилює підозри щодо використання мобілізації як способу уникнути правосуддя", - вважають юристи.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті