Мінекономіки: Для досягнення щорічного зростання ВВП на 7% до 2030 року Україні бракує 4,5 млн працівників

Україні бракує 4,5 млн працівників для досягнення щорічного зростання ВВП на 7% до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за результатами зустрічі з представниками МВФ 22 липня.

"За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7%, нам потрібно 4,5 мільйона працівників додатково", - цитуються і повідомленні слова заступниці міністра економіки Тетяни Бережної.

Зазначається, що через війну та міграцію кадровий дефіцит в Україні зріс, а кількість працівників на ринку праці зменшилася з 11,5 мільйона у 2021 році до 9 мільйонів у 2023 році.

"Демографічна ситуація в Україні і, зокрема, наявність трудових ресурсів, один з найважливіших чинників, який суттєво впливає на економіку сьогодні та впливатиме на динаміку її зростання у майбутньому. Зокрема, через війну, виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує кадровий дефіцит та структурне безробіття", - сказано в повідомленні.

За словами Бережної, щоб розв’язати проблему структурного безробіття, держава допомагає людям адаптуватися до змін попиту на ринку праці. Зокрема, пропонуючи опанувати нові для себе, потрібні на ринку професії за допомоги програм навчання чи курсів із підвищення кваліфікації.

Бережна уточнила, що наразі також завершується робота над проєктом модернізації трудового законодавства. Його ухвалення сприятиме покращенню ситуації на ринку праці.

Раніше повідомлялось, що брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті