Мінекономіки: Для досягнення щорічного зростання ВВП на 7% до 2030 року Україні бракує 4,5 млн працівників

Україні бракує 4,5 млн працівників для досягнення щорічного зростання ВВП на 7% до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за результатами зустрічі з представниками МВФ 22 липня.

"За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7%, нам потрібно 4,5 мільйона працівників додатково", - цитуються і повідомленні слова заступниці міністра економіки Тетяни Бережної.

Зазначається, що через війну та міграцію кадровий дефіцит в Україні зріс, а кількість працівників на ринку праці зменшилася з 11,5 мільйона у 2021 році до 9 мільйонів у 2023 році.

"Демографічна ситуація в Україні і, зокрема, наявність трудових ресурсів, один з найважливіших чинників, який суттєво впливає на економіку сьогодні та впливатиме на динаміку її зростання у майбутньому. Зокрема, через війну, виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує кадровий дефіцит та структурне безробіття", - сказано в повідомленні.

За словами Бережної, щоб розв’язати проблему структурного безробіття, держава допомагає людям адаптуватися до змін попиту на ринку праці. Зокрема, пропонуючи опанувати нові для себе, потрібні на ринку професії за допомоги програм навчання чи курсів із підвищення кваліфікації.

Бережна уточнила, що наразі також завершується робота над проєктом модернізації трудового законодавства. Його ухвалення сприятиме покращенню ситуації на ринку праці.

Раніше повідомлялось, що брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті