Мін'юстиції ПАР направило формальний запит на видачу ордера на арешт путіна

Міністерство юстиції ПАР минулого понеділка направило директору державної прокуратури формальний запит на видачу ордера на арешт президента РФ путіна, якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі підозрює у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Раніше цього тижня стало відомо про те, що путін не приїде в серпні до ПАР на саміт організації БРІКС.

Про запит на видачу ордера на арешт стало відомо в п'ятницю на засіданні суду в Преторії. Опозиційний Демократичний альянс подав до суду, щоб зобов'язати владу виконати свої зобов'язання перед МКС і видати ордер на арешт путіна. Ще два місяці тому департамент міжнародних відносин ПАР передав до Мін'юсту країни ордер МКС на арешт путіна, якого звинувачують у причетності до незаконної депортації українських дітей до Росії. Однак жодних дій Мін'юст тоді не вжив - влада країни продовжувала переговори про можливу участь путіна в саміті БРІКС, який відбудеться в серпні в Йоганнесбурзі. Демократичний альянс зажадав від влади видати національний ордер на арешт путіна в разі його появи на території ПАР.

Під час судового засідання стало відомо, що влада, по суті, погодилася з виконанням цієї вимоги і визнала, що затрималася з виконанням своїх зобов'язань.

Під час суду також стало відомо, що президент ПАР Сиріл Рамапоса 19 червня попросив путіна не приїжджати на саміт БРІКС, на що Путін відповів, що він "подумає".

Влада ПАР прямо не заявляла, що путіна після приїзду буде заарештовано, але давала зрозуміти, що має зобов'язання перед МКС. У Москві заявили, що путін візьме участь у саміті через відеозв'язок, а російську делегацію в ПАР очолить глава МЗС Сергій Лавров.

Раніше Рамапоса стверджував, що російська влада попередила його, що можливий арешт Путіна буде розцінений як оголошення війни. У Кремлі це заперечували.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті