Менше ніж мало: Пасічник установив у "ЛНР" прожитковий мінімум на 2024 рік

Ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник установив у "республіці" прожитковий мінімум на 2024 рік у розмірі 14526 руб. Про це йдеться в його "указі", пишуть окупаційні ЗМІ 18 вересня.

"Встановити на 2024 рік величину прожиткового мінімуму в Луганській народній республіці: у розрахунку на душу населення - 14526 рублів; за основними соціально-демографічними групами для: працездатного населення - 15833 рублі; пенсіонерів - 12492 рублі; дітей - 14090 рублів", - ідеться в "документі", який набуває чинності з 1 січня 2024 року.

"Це менше, ніж мало, - коментує джерело "ОстроВа", житель тієї частини області, яка окупована з 2014 року. - Щоб приблизно зрозуміти, скільки це в гривні, суму треба поділити приблизно на 4. Тобто, це менше 4 тисяч гривень".

Для порівняння наводить приклад: зарплата лікаря в регіоні перевищує 60 тисяч рублів, і це небагато за цін, що діють у "ЛНР". Однак таку зарплату в окупації отримують одиниці.

Уточнюється, що на зазначену суму в "ЛНР" прожити неможливо не те що місяць, а навіть два тижні, оскільки основні продукти харчування тут у середньому вдвічі дорожчі, ніж на вільній території України.

При цьому окупанти штучно знецінюють гривню, дозволяючи її міняти за курсом "один до одного".

За словами джерела, в окупованій частині області залишаються люди, які отримують свій дохід на картку в гривні - крім українських пенсіонерів, це ще й ті, хто дистанційно продовжує працювати на українських підприємствах і в українських установах.

Раніше повідомлялося, що Старобільськ став містом "банківського паломництва" для жителів інших окупованих регіонів Луганщини.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті