Менше ніж мало: Пасічник установив у "ЛНР" прожитковий мінімум на 2024 рік

Ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник установив у "республіці" прожитковий мінімум на 2024 рік у розмірі 14526 руб. Про це йдеться в його "указі", пишуть окупаційні ЗМІ 18 вересня.

"Встановити на 2024 рік величину прожиткового мінімуму в Луганській народній республіці: у розрахунку на душу населення - 14526 рублів; за основними соціально-демографічними групами для: працездатного населення - 15833 рублі; пенсіонерів - 12492 рублі; дітей - 14090 рублів", - ідеться в "документі", який набуває чинності з 1 січня 2024 року.

"Це менше, ніж мало, - коментує джерело "ОстроВа", житель тієї частини області, яка окупована з 2014 року. - Щоб приблизно зрозуміти, скільки це в гривні, суму треба поділити приблизно на 4. Тобто, це менше 4 тисяч гривень".

Для порівняння наводить приклад: зарплата лікаря в регіоні перевищує 60 тисяч рублів, і це небагато за цін, що діють у "ЛНР". Однак таку зарплату в окупації отримують одиниці.

Уточнюється, що на зазначену суму в "ЛНР" прожити неможливо не те що місяць, а навіть два тижні, оскільки основні продукти харчування тут у середньому вдвічі дорожчі, ніж на вільній території України.

При цьому окупанти штучно знецінюють гривню, дозволяючи її міняти за курсом "один до одного".

За словами джерела, в окупованій частині області залишаються люди, які отримують свій дохід на картку в гривні - крім українських пенсіонерів, це ще й ті, хто дистанційно продовжує працювати на українських підприємствах і в українських установах.

Раніше повідомлялося, що Старобільськ став містом "банківського паломництва" для жителів інших окупованих регіонів Луганщини.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті