Малі модульні реактори: Україна і США розпочинають дворічний проєкт з виготовлення чистої енергії

Україна в партнерстві зі США, а також Японією та Республікою Корея, візьме участь у державно-приватному консорціумі з науково-практичних розробок для малих модульних реакторів. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, - повідомляє у Телеграм "Енергоатом України".

«Навіть під час війни ми не зупиняємось у моделюванні нового енергетичного майбутнього України. Безвуглецева енергетика – один з головних фокусів світу у технологічному розвитку. Звісно, Україна, з нашим досвідом і потенціалом в атомній енергетиці, також буде брати активну участь у реалізації світового порядку денного», – зазначив Галущенко.

Проєкт, що передбачає роботу державно-приватного консорціуму з науково-практичних розробок для малих модульних реакторів, було анонсовано спеціальним уповноваженим Президента США з питань клімату Джоном Керрі на Конференції ООН зі зміни клімату СОР27.

Термін реалізації проєкту орієнтовно становитиме 2-3 роки. Перелік учасників включатиме як провідні компанії атомної галузі, так і науково-дослідні установи.

Зокрема, з боку США участь братимуть компанії NuScale, FuelCell Energy, Clark Seed, Argone National Laboratory, а з боку України – НАЕК «Енергоатом» і Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. 

Крім того, участь візьмуть Doosan Enerbility, IHI Corporation, JGC Corporation, Samsung C&T, Starfire Energy.

Проєкт має оцінити і продемонструвати технічну здатність, економічну конкурентоспроможність, а також можливість вироблення та використання в промислових масштабах водню і аміаку з використанням малих модульних реакторів для отримання чистої безвуглецевої енергії.

Для цього планується створення пілотної установки і проведення відповідного техніко-економічного аналізу її роботи.

«Напрацювання міжнародного державно-приватного консорціуму в тому числі будуть використані для розбудови, після нашої перемоги, нової енергетичної системи України і прискорять наш «зелений перехід», – наголосив Герман Галущенко.

Цей проєкт стане продовженням україно-американського партнерства у сфері технологій для малих модульних реакторів і підтверджує здатність України посісти гідне місце серед інноваційних лідерів у галузі чистої безвуглецевої енергетики світу, додав міністр.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті