Макрон запропонував оголосити на час Олімпіади перемир’я в Україні та на Близькому Сході

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що під час Ігор у Парижі буде встановлене "олімпійське перемир'я", попри продовження війни росії в України та війни Ізраїля із ХАМАСом, і планує залучили до реалізації цієї мети багатьох партнерів, зокрема й лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Про це він сказав в інтерв'ю BFMTV, повідомляє Укрінформ.

"Ми хочемо працювати в напрямку «олімпійського перемир'я», і я думаю, що це можливість, до якої я спробую залучити багатьох наших партнерів", - сказав Макрон.

Він заявив, що звернеться за допомогою до лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який має відвідає Париж.

"Лідер Китаю Сі Цзіньпін приїжджає до Парижа через кілька тижнів. Я попросив його допомогти мені. У 2022 році перед ним також стояло таке завдання під час зимових Олімпійських ігор, які приймав Китай», - пояснив Макрон.

Він також назвав Олімпіаду "дипломатичним моментом миру".

Нагадаємо, російські та білоруські спортсмени виступатимуть у Парижі під час Ігор 26 липня - 11 серпня під нейтральним прапором. Водночас у командних видах спорту росіяни та білоруси змагатись не зможуть.

Згідно з вимогами Міжнародного олімпійського комітету, спортсмени цих країн зможуть виступати лише в тому випадку, якщо вони не підтримали російське вторгнення в Україну.

Також нагадаємо, мер Парижа Анн Ідальго заявила, що спортсменам з РФ та Білорусі не будуть раді в місті під час Олімпіади. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті