Макрон висловив задоволення, що змусив нервувати росію

Президент Франції Еммануель Макрон вважає нервову реакцію росії на запропоновану ним ідею стратегічної невизначеності свідченням того, що ця ідея працює. Про це він сказав в інтерв'ю газеті La Tribune, повідомляє ЛІГА.

"Стратегічна невизначеність означає не давати надто багато деталей", – нагадав Макрон.

Прикладом такої стратегічної невизначеності є заяви французького президента про те, що він не виключає відправлення військ в Україну.

Він пояснив, що росія як стратегічна держава перестала обмежувати свої дії – у лютому 2022 році вона проігнорувала міжнародне право, розпочала повномасштабну агресивну війну проти іншої суверенної держави та регулярно погрожує застосуванням ядерної зброї. Макрон вважає, що перед такою загрозою обмежувати самих себе, встановлюючи якісь червоні лінії, було б проявом слабкості.

"Навпаки, ми повинні прибрати усю визначеність, саме це створює здатність до стримування", – сказав президент Франції.

Він наголосив, що на кону в Україні не лише Україна, але й безпека усієї Європи. Бо якщо росія переможе, "наступної ж секунди безпеки вже не буде ні в Румунії, ні в Польщі, ні в Литві, ні в нашій країні".

Путінський речник Дмитро Пєсков після попереднього інтерв'ю Макрона журналу The Economist сказав, що з боку Франції це "дуже небезпечна тенденція" – постійно говорити про можливість свого прямого залучення до війни.

Макрон вважає, що скарги Пєскова підкреслюють вірність позиції Франції.

"Гарячкова реакція Росії свідчить, що ми маємо рацію, не закриваючи жодних дверей. Бо в іншому випадку це означатиме, що ми погоджуємося з відмовою від міжнародного порядку, заснованого на правилах, а отже, від миру та безпеки", – сказав він.

Нагадаємо, раніше Макрон заявив, що для введення західних військ в Україну є дві умови, у тому числі - запит Києва

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті