Майже для 40 ВПО з Лисичанської громади, які потребують лікування чи оперативного втручання, виділено грошову допомогу з місцевого бюджету

Грошову допомогу з бюджету Лисичанської громади на загальну суму 223 тисяч гривень отримають ще 38 переселенців з громади, які потребують лікування. Про це повідомила Луганська ОВА у соцмережах 23 листопада. 

"Матеріальна підтримка у розмірі 223 тисяч гривень призначена ще 38 мешканцям громади, які опинилися в складних життєвих обставинах у зв’язку з довготривалою хворобою, потребують лікування чи оперативного втручання", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що від початку року загальна сума наданої Лисичанською громадою матеріальної допомоги склала 1 млн 159 тисяч гривень. Її одержали 242 особи. Допомога виплачується за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках реалізації Програми соціального захисту населення на 2022-2025 роки. Додаткову інформацію модна отримати за номерами телефонів +380 99 767 06 66, +380 50 778 13 08.

Раніше "ОстроВ" писав про те, як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує - на третьому році повномасштабної війни. У статті, зокрема, йшлось про те, що переселенці з громад, окупованих з 2014 року, не можуть отримати допомогу з місцевих бюджетів на лікування. 

"На допомогу з місцевого бюджету якоїсь із громад Луганщини Антон (онкохворий переселенець. - "ОстроВ") юридично права не має. Він числиться переселенцем з Луганська – попри те, що не живе там з 2014 року.  Перед повномасштабною війною родина мешкала в Старобільську, але ж у довідці ВПО й досі написано «Луганськ». Релокованої Луганської громади разом із бюджетом не існує як такої (як і у випадку з усіма громадами Луганської й Донецької областей, окупованими з 2014 року). А з бюджету Старобільської громади Антонові допомагати не мають права - бо він не є переселенцем з цієї громади", - йшлось у статті.

За словами матері хворого Марини Бражнікової, це не претензія до конкретних людей. У масштабах грошей, які потрібні на лікування, це дрібниця, тим більше що добрі люди з тієї ж Старобільської громади допомагали їм особисто, в приватному порядку.

"Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації", - зауважує Марина.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Країна
08.04.2025
11:08

Новий механізм виплат пенсій українцям на окупованих територіях та ВПО: менше дискримінаційних норм

Тепер пенсіонери, незалежно від дати переміщення, мають однакові умови для отримання пенсійних виплат. Вони можуть вибирати банк для отримання пенсії з 46 доступних установ, а також отримувати виплати через "Укрпошту".
Всі статті