Майже 37 тисяч українців вважаються зниклими безвісти — Лубінець

До Єдиного реєстру зниклих за надзвичайних обставин осіб внесли понад 37 тисяч громадян України: це цивільні діти та дорослі, а також безвісти зниклі військові. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму ТГК 16 квітня.

Він повідомив, що сьогодні бере участь у конференції "Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства для їхнього звільнення", і навів кілька цифр:

  • наразі вдома лише 147 цивільних;
  • Україна верифікувала близько 1700 осіб, яких незаконно затримала країна-агресор (це люди, верифіковані МКЧХ та в інший спосіб);
  • майже 37 тисяч людей вважаються зниклими безвісти: це діти, цивільні та військові. Ці цифри можуть бути значно більшими.

Як пише "Суспільне", представник ГУР Андрій Юсов на конференції також повідомив, що 868 випадків перебування в місцях несвободи цивільних осіб підтвердив Міжнародний комітет Червоного Хреста. При цьому реальна цифра набагато більша, додав він.

"Ми розуміємо, що цифра набагато більша в рази. Але сам факт того, що Міжнародний комітет Червоного Хреста визначає і визнає перебування в місцях несвободи цивільних осіб - це вже визнання факту воєнних злочинів, прямого порушення Женевських конвенцій з боку держави-агресора", - сказав Юсов.

Також, за його словами, йдеться про офіційно визнаних понад 14 тисяч цивільних осіб, за даними правозахисних організацій, українських партнерів. Ця кількість може бути набагато більшою і сягає  кілька тисяч. І також відомо про близько двох тисяч жертв насильницьких зникнень, старших за 70 років.

Крім того, Лубінець нагадав, що раніше підрахували, що для повернення всіх незаконно депортованих до Росії українських дітей, якщо повертати одну дитину щодня, знадобиться 55 років.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті