Литва передасть Україні енергообладнання для теплових електростанцій – Міненерго

Литва надасть Україні устаткування, що допоможе провести відновлювальні й ремонтні роботи об’єктів українського енергетичного сектору, пошкоджених через удари росії. Про це повідомило Міністерство енергетики України 3 квітня.

За повідомленням, про це йшлося на онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з литовським колегою Дайнюсом Крейвісом.

За даними Міненерго, сторони домовилися, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків із компаній державного і приватного секторів. Під час візиту українські фахівці відвідають низку литовських енергетичних об’єктів для верифікації обладнання, яке згодом передадуть українському енергетичному сектору. Зокрема, йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій, «що є надзвичайно важливим для української енергетики, яка втратила через атаку ворога значний обсяг саме теплової генерації», йдеться у повідомленні.

«У порівнянні з минулим роком ворог змінив тактику, і нинішні атаки мають для нас значно складніші наслідки. Дуже серйозних пошкоджень зазнала теплова генерація, ворог системно атакує підстанції, а також об’єкти гідрогенерації», – заявив Галущенко.

Останнім часом росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті