Литва передала Україні 230 автомобілів і 240 міношукачів для розмінування

Литовська Республіка передала Україні 230 автомобілів і 240 міношукачів у межах Коаліції з розмінування. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Для нас велика честь стояти перед вами, коли ми доставляємо першу партію обладнання для розмінування, придбану в межах Коаліції з розмінування. Це обладнання, а саме 230 пікапів і 240 міношукачів, являє собою набагато більше, ніж просто набір інструментів. Воно символізує нашу тверду підтримку України", - сказав міністр національної оборони Литовської Республіки Лаурінас Кащюнас під час офіційного передання техніки.

Він також наголосив, що Литва продовжить і надалі сприяти зміцненню військового потенціалу України, і закликав інші країни та організації приєднатися до цієї місії.

У свою чергу міністр оборони України Рустем Умєров подякував Литві за допомогу, яку вона надавала Україні з початку повномасштабного вторгнення. 

"За два з половиною роки Литва передала Україні військову допомогу на суму понад EUR705 млн і зобов'язалася щорічно надавати підтримку в розмірі 0,25% ВВП. Це суттєвий внесок у нашу боротьбу, у нашу спільну перемогу", - сказав Умєров.

Як повідомлялося, з лютого 2022 року від мін постраждало понад 1 тис людей, із них 100 – діти. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті