Лисогор: Відновлення обігу національної валюти, виплати соцдопомоги і пенсій - у числі перших кроків після деокупації Луганщини

Покрокові заходи з відновлення обігу національної валюти у Луганській області після її деокупації передбачені "Планом першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції". Про це "ОстроВу" повідомив очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Розроблений нами "План першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції", зокрема, передбачає заходи з відновлення обігу національної валюти, поновлення соціальних та пенсійних виплат. Зокрема, організацію роботи пересувних відділень АТ "Укрпошта", банкоматів, сервісів для терміналів, у тому числі сервісу "Готівка на касі". Відповідні домовленості уже укладені  з Ощадбанком, Пенсійним фондом, Укрпоштою, операторами мобільних послуг", - повідомив Лисогор.

За його словами, план дій - це покрокова інструкція виконання структурними підрозділами облдержадміністрації, місцевими військовими адміністраціями, підприємствами, установами та організаціями як підготовчих, так і практичних заходів, спрямованих на відновлення життєдіяльності звільнених населених пунктів.

Окрім заходів з відновлення обігу гривні, план передбачає забезпечення функціонування місцевих військових (державних) адміністрацій (підключення до електроживлення, радіозв’язку, мережі Інтернет), а також організацію виїзного надання адміністративних послуг суб’єктам звернення із застосуванням сервісів "Мобільний адміністратор" та "Мобільний центр". 

Також передбачено створення мобільних пересувних медичних бригад амбулаторної допомоги з залученням фахівців гуманітарних організацій, які працюють у сфері охорони здоров’я, й розгортання тимчасових пунктів надання амбулаторної медичної допомоги. 

Уточнюється, що план підкріплений фінансово-економічними розрахунками (потреба матеріально-технічного забезпечення) товарів, робіт послуг, необхідних для виконання заходів на деокупованих територіях Луганської області, які попередньо складають понад 125 млрд грн.

"З метою системного опрацювання усіх питань повернення української влади на тимчасово окуповану територію ми сторили «Координаційну раду з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції». Одночасно формуються місцеві матеріальні резерви, до яких закладено близько 270 найменувань матеріальних цінностей на загальну суму майже 230 млн грн: від надувних наметів до систем супутникового доступу до Інтернету Starlink. Сформований і матеріальний резерв області, до якого закладено цінностей на загальну суму майже три мільйони гривень", - зазначив також Лисогор.

Раніше очільник Луганської ОВА Артем Лисогор розповів в інтерв'ю "ОстроВу" про екологічну катастрофу на Луганщині, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті