Лише кожен п’ятий біженець з України працездатного віку зміг знайти в Німеччині роботу

Лише кожен п’ятий біженець з України працездатного віку зміг знайти в Німеччині роботу. Про це повідомляє DW.

Так, до Німеччини з початку 2022 року переїхали близько мільйона українців. Це майже 17 відсотків усіх українських біженців, які покинули Україну після повномасштабного російського вторгнення: їхня загальна кількість, за оцінками ООН, становить шість мільйонів.

За даними німецького Федерального статистичного відомства за 2022 рік і перше півріччя 2023-го, оприлюдненими в середу, 13 грудня, майже 70 відсотків дорослих українців у ФРН становлять жінки, більшість з яких приїхали з дітьми. 

Автори дослідження вказують на дуже високий освітній рівень українців у Німеччини - вищу освіту мають 45%.

Водночас лише кожен п'ятий українець працездатного віку зміг знайти в Німеччині роботу. З них трохи менше половини влаштувались на роботу, яка відповідає їхньому рівню кваліфікації. Для більшості нова робота погіршилася в кваліфікаційному плані. 

Це пояснюється зокрема тим, що самотнім батькам з дітьми важко знайти роботу. Втім, за даними соціологічних опитувань, частка працевлаштованих українців підвищується, якщо вони перебувають в Німеччині довше року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті