Лише 5 тис українців офіційно зареєструвалися в Реєстрі волонтерів, але тих, хто допомагає ЗСУ, значно більше

Станом на середину червня в Україні зареєстровано майже 5 тисяч офіційних волонтерів. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані ДПС та Монобанку.

Зазначається, що станом на травень 2023 року 38 963 українці відкрили "банки" для збору коштів - у вісім разів більше, ніж кількість офіційно зареєстрованих волонтерів. Кількість власників банків для збирання допомоги зросла майже у 21 раз з початку війни.

Станом на середину червня в Україні налічується майже 5 тисяч офіційних волонтерів. За 2023 рік до спеціального Реєстру волонтерів було внесено 2 294 людини. Це майже стільки, як було за весь минулий рік - тоді перелік благодійників збільшився на 2383 людини. Торік сплеск реєстрацій волонтерів у Реєстрі припадав на грудень - тоді за місяць до переліку було внесено 69% від загальної кількості осіб.

Проте реальна кількість людей, що збирає кошти на власні картки та волонтерить, не повідомляючи про це державу, й з різних причин не набуває статусу волонтера, більша. 

Збір на банки - один з поширених способів для волонтерів акумулювати пожертви. Здебільшого, через те, що за посиланням перерахувати у спеціальну Банку гроші можуть клієнти будь-якого банку. Опендатабот звернувся до Монобанку, аби виявити, скільки українців самостійно збирає пожертви та як ця кількість співвідноситься з офіційною кількістю зареєстрованих волонтерів.

Так, за даними Монобанку, станом на початок травня поточного року 38 963 українця відкрили банки для збору коштів. Це майже у 8 разів більше за перелік офіційно зареєстрованих волонтерів. 

Для порівняння обсягів: від початку великої війни власників банок побільшало майже у 21 раз. Так, станом на початок березня власні банки для збору коштів мали лише 1872 особи. Відтоді щомісяця збирачів коштів більшало, в середньому, на 2,8 тисяч. Пік припав на травень та червень 2022 року - тоді за місяць 5620 та 5435 українців почали збирати кошти.

Кількість відкритих банок для збирання допомоги станом на початок травня складає 48 662. Це у 23 рази більше, аніж було на початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року. 

Побільшало й поповнень цих банок для збору допомоги - аж у 20 разів до початку великої війни. У 2023, в середньому, українці роблять 3,1 млн транзакцій на місяць, тоді як у на початку березня минулого року поповнень було близько 158 тисяч на місяць. Сплеск потенційних донатів припав на травень минулого року - тоді кількість поповнень зросла за місяць у 7 разів. 

Станом на початок травня, в середньому, в одну банку "скидається" близько 70 людей. 

Основна перевага внесення до Реєстру - можливість волонтерам не сплачувати податки з отриманих донатів. Натомість на початку червня 2023 року з допису волонтерки Dignitas Fund Любові Шипович стало відомо, що навіть включені до Реєстру волонтери мають сплачувати податки з донатів - у випадку, якщо придбана ними допомога не включена до переліку 112 постанови Кабміну.  

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті