Ляшко про ситуацію з е-рецептом запевняє: контроль не ускладнюємо, все, що було до 1 квітня – залишається

З 1 квітня для препаратів, які раніше відпускалися в аптеках лише за паперовим рецептом, додається «ще один зручний інструмент» – електронний рецепт, а ті ліки, які були безрецептурними, і надалі відпускатимуть в аптеці без рецепта. Про це  заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко,  пише "Радіо Свобода".

«Ми контроль не посилюємо, все, що було до 1 квітня, залишається, з’явився додатковий сервіс: електронний рецепт – для того, щоб ми почали відслідковувати, хто що виписує, на яку групу препаратів, де відпускається, на яку хворобу виписують той чи інший препарат. Ми у МОЗ хвилюємося за якість і будемо відправляти на переатестацію тих лікарів, які, наприклад, лікують гострі респіраторні вірусні інфекції антибіотиками або протимікробними лікарськими засобами. На це треба впливати», – сказав міністр в ефірі телемарафону.

Електронний рецепт стосуватиметься всіх ліків, які є в Державному реєстрі лікарських засобів та мають продаватися за рецептом

Напередодні Ляшко нагадав, що на антибіотики електронний рецепт запрацював ще в квітні 2022 року.

31 березня у мережі користувачі почали писати про «ажіотаж» через придбання окремих видів ліків у аптеці.

Міністерство охорони здоров’я у цьому зв’язку оприлюднило окреме пояснення:

Рецепт потрібен лише на рецептурні ліки. МОЗ не змінює перелік та умови відпуску рецептурних ліків. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, тепер можна буде придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом, який має ряд переваг і зручніший при регулярному прийомі ліків. За відсутності світла лікар випише паперовий рецепт. На перехідному періоді впродовж воєнного стану аптеки зобовʼязані використовувати як електронні, так і паперові рецепти.

Верховна Рада у жовтні 2022 року ухвалила закон про посилення контролю за відпуском ліків. МОЗ раніше попереджало, що відпуск рецептурних ліків відбуватиметься за е-рецептом з квітня 2023 року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті